Розвиваємо стресостійкість

У сучасному світі, сповненому життєвих негараздів та випробувань, питання профілактики емоційного вигоряння та збереження психічного здоров’я не втрачає своєї актуальності. У зв’язку з цим, виникає потреба в компетентному психологічному супроводі різних категорій населення, які не мають можливості впоратися зі стресом самотужки. Зокрема, це стосується багатодітних матерів, матерів-одиначок та жінок, які опинилися в складних життєвих умовах. Адже від їх емоційного стану залежить не лише власне психічне здоров’я, а й благополуччя їх дітей.

Саме тому, в рамках співпраці з громадською організацією «Майбутнє є!» завідувачем навчальної психолого-консультативної лабораторії  Мариною Радіоновою було проведено тренінг з розвитку стресостійкості «Я та стрес: хто кого?». Така робота є продовженням циклу занять, які проводили фахівці в галузі психології під час реалізації проекту «Переродження», спрямованого на надання допомоги жінкам, що опинилися в складних життєвих ситуаціях.

Даний тренінг передбачав оволодіння учасницями знаннями про особливості виникнення та перебігу стресових станів; аналіз стресових ситуацій, що виникають у їхньому житті; усвідомлення причин власної  вразливості до впливу стресорів; розвиток емоційного інтелекту; формування навичок емоційної саморегуляції методами аутотренінгу, медитації та психогімнастики. А пошук ресурсів за допомогою метафоричних асоціативних карт допоміг учасницям зрозуміти власну потребу в збереженні спокою та емоційного балансу.

Марина Радіонова, завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії кафедри психології БДПУ, менеджер ГО “Південно-східна українська асоціація практичних психологів та арт-терапевтів”

Світлини з архіву психолого-консультативної лабораторії


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print