Сhcą studiować w Сzestohowіe?..

«Хочеш учитися не тільки в Бердянську, а й в польському місті Ченстохові та отримати дипломи про здобуття спеціальностей в БДПУ та Вищій лінгвістичній школі?» – протягом кількох днів на різних університетських оказіях ректор БДПУ, професор Вікторія Зарва, ставлячи перед студентами ці запитання, запрошувала кожного до актової зали головного корпусу в обідню пору нинішньої суботи, щоби почути правдиву відповідь, як кажуть, з перших уст. Бо саме о цій порі до нас у гості завітали ректор Вищої лінгвістичної школи (ВЛШ) Цезар Восінський (Cezary Wosinski) та голова правління корпорації «Українсько-польського Центру академічних обмінів», проректор у справах промоції і міжнародної співпраці цього польського вишу Олексій Москаленко.

Спочатку про саму школу: «Вища лінгвістична школа (ВЛШ) у Ченстохові розпочала свою діяльність у 1992 році і на сьогоднішній день посідає провідні місця у польських рейтингах вищих навчальних закладів. ВЛШ є також відомою у Польщі завдяки програмі дистанційної освіти (E-learning), де студент, шляхом викориcтання сучасних інтерактивних технологій (зокрема, E-platforma), має можливість заощадити на часі, приїжджаючи до ВНЗ всього 2 рази на семестр. Особливий підхід до кожного студента підтверджує гасло Вищої лінгвістичнї школи, що для неї важливими є люди "Ważni są ludzie".

Напрями: філологія (англійська, німецька), педагогіка (рання шкільна освіта, дошкільне виховання, опікунська педагогіка і ресоціалізація, навчання для нових потреб і технологій, суспільна педагогіка і педагогіка праці), PR і журналістика. Освітньо-кваліфікаційний рівень: бакалаврат, магістратура, післядипломна освіта» – інформація з сайту www.wsl.edu.pl. Ректор з Польщі на прикладі своєї доньки студентки Магдалени наголосив на перевагах навчання саме в країнах Європейського союзу та подвійного диплому, коротко зупинився на головних аспектах навчального процесу в ВЛШ, а згодом разом із столичним гостем відповідав на всі прискіпливі питання ректора Вікторії Зарви, проректорів Володимира Федорика та Ігоря Рогозіна, координатора міжнародної діяльності університету Ігоря Лимна, декана факультету економіки та управління Владислава Саєнка, студентів БДПУ. Усіх цікавило: умови отримання студентами стипендії, вартість навчання при її відсутності, організаційні моменти навчального процесу, можливість вивчення польської мови в Бердянську чи в Польщі, умови та нюанси вступного процесу до польського вишу тощо.

Головне, що багатьох студентів університету зацікавив факт отримання подвійного диплому та відкриті для них нові перспективи…

…Договір про партнерські стосунки між БДПУ та Вищою лінгвістичною школю м. Ченстохова підписаний, навчальні плани з окремих дисциплін порівнюються та уточнюються – співпраця стартувала! До речі, на зустрічі була також присутня й цікавилася багатьма питаннями Олена Ткаченко – доктор філологічних наук, професор, завідувач кафедри журналістики та філології Сумського державного університету. А в ролі перекладача виступив старший викладач кафедри історії України соціально-гуманітарного факультету Юрій Федорик, який від 2005 р. навчався в аспірантурі Університету Марії Кюрі-Склодовської у Любліні (Польща)…

… Цезар Восінський та Олексій Москаленко відвідали також найцікавіші місця університету та Бердянська, побували на базі відпочинку БДПУ.

Степан Герилів,

редактор «Університетського Слова»

На світлинах: деякі фрагменти з сьогоднішньої цікавої зустрічі

Світлини Олександра Степаненка та Олександра Лазукіна


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print