СНІД – не вирок!

1 грудня у Всеукраїнській кампанії «16 днів проти насильства» відведений як міжнародний день боротьби зі СНІДом. Це хвороба, яка докучає світові, починаючи з ХХ століття.

ВІЛ-інфекція – тривала інфекційна хвороба, яка розвивається внаслідок інфікування вірусом імунодефіциту людини та характеризується прогресуючим ураженням імунної системи. Потрапляючи в організм, вірус входить у контакт ізДНК-клітинами господаря. Коли імунна система організму починає виробляти антитіла, вірус тут же генетично змінюється.ВІЛ-інфекція протікає в кілька стадій, з яких СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – кінцева стадія. Люди, які живуть з ВІЛ, можуть прожити в середньому без лікування 9-10 років із моменту зараження. Поступово імунна система слабшає і не може боротися із захворюваннями.

Кожна людина ще зі школи проінформована про те, як убезпечити себе від зараження хоча б на 50%.

За офіційними даними з сайту МОЗ, ВІЛ передається: через кров; статевим шляхом; від матері до дитини під час вагітності, пологів та годування груддю. Однак вірус не передається: під час спільного користування побутовими речами, посудом, роботі в одному приміщенні; у лазні та сауні; під час поцілунків (за відсутності тріщинок та порізів на губах); обіймах та рукостискання; під час чхання та кашлю; через поручні, дверні ручки, столи, стільці.

Але, незважаючи на це, більшість людей продовжують ставитися до ВІЛ-інфікованих, як до ізгоїв. Саме через це ті, хто потрапив у таку ситуацію, роблять найгіршу помилку – замовчують та ігнорують хворобу. Суспільство вважає це питання чимось далеким та «заразним», чи то через інстинкт самозбереження, чи то через брак інформації та небажання розбиратися в цьому.

Нажаль, багато відомих та талановитих людей померло саме через СНІД, яким вони заразились по-різному: Фредді Мерк’юрі– рок-виконавець і фронтмен групи Queen, Джіа Каранджі – супермодель, Ентоні Перкінс – актор, Айзек Азімов – письменник-фантаст та багато інших. Ці зірки були в числі перших, хто зіткнувся зі страшною невиліковною хворобою. Вони боролися, але вірус виявився набагато сильнішим.

Захворювання небезпечне тим, що з моменту інфікування до появи перших явних симптомів може пройти не один рік. На стадії, коли ще немає симптомів, захворювання можна виявити за допомогою аналізу крові. Саме тому дуже важливо проходити своєчасне швидке та безкоштовне тестування (навіть якщо у вас не було контакту з вірусом). Коли ж у вас виявили наявність вірусу, не ігноруйте своєчасне лікування – воно суттєво знизить ризик переходу ВІЛу в СНІД.

Нам варто пам’ятати – СНІД ще непереможений, і потрібно навчитися слухати тих, хто опинився по той бік проблеми. Адже від цієї хвороби ніхто не застрахований.

Вікторія Напрягло,
здобувачкавищої освіти спеціальності 061 Журналістика


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print