Сонячні кларнети: танець, музика, театр у літературних проєкціях

23–24 вересня 2021 року на базі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету відбулася  міжнародна наукова конференція «Сонячні кларнети: танець, музика, театр у літературних проєкціях». Конференція проходила в дистанційному форматі на платформі Zoom.

З вітальним словом виступили декан факультету філології та соціальних комунікацій Ірина Глазкова, заступник декана з наукової та міжнародної діяльності Ганна Вусик та завідувач кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ольга Харлан.

У науковому заході взяли участь більше 120 літературознавців, з них 23 учених представили онлайн-доповіді, решта учасників опублікували тези в збірнику матеріалів конференції та взяли участь в обговоренні доповідей. Серед учасників  – 19 докторів наук і 52 кандидати наук із закладів вищої освіти та наукових закладів України і зарубіжжя, 10 студентів і магістрантів БДПУ. Також у  конференції взяли участь представники Німеччини та Польщі.

Під час роботи секцій обговорювали наступні питання: образ митця в літературі; література і музика; театральність як принцип поетики; танець як культурна універсалія в літературі; інтермедіальність і синтез мистецтв; мультимедійність і освітні технології тощо.

24 вересня в онлайн-режимі в рамках конференції відбулася творча зустріч з українським письменником Богданом Коломійчуком (Львів).

Бібліотекою БДПУ підготовлено книжкову виставку, присвячену проблемі інтермедіальності в літературознавстві.

Софія ФІЛОНЕНКО,

професор кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства

Фото – з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print