У вихідні 15 найактивніших здобувачів вищої освіти 4 курсу факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти разом з викладачами Оленою Старинською та Тетяною Єськовою відвідали унікальну пам’ятку геології та археології світового значення, розташовану у Запорізькій області неподалік Мелітополя, – Кам’яні Могили або The Stone Tomb.
Заповідник «Кам’яні Могили» – це гірська країна в мініатюрі. Вона вражаюче контрастує з навколишніми степами своєю величною монументальністю. Ми побачили цілу купу природних скульптур і витворів з каменю, які сприймаються як фантазії художників. У гротах і печерах є тисячі петрогліфів – наскельних малюнків стародавніх людей, які жили і кочували в приазовських степах багато тисячоліть тому. Було цікаво дізнатися, що Кам’яну Могилу вважають «місцем сили», яке має потужну енергетику, завдяки який люди отримують зцілення, загадують бажання. Кам’яна Могила виконувала функції «світової гори», як Олімп у Стародавній Греції. Вона давніша за Стоунхендж, Єипетські піраміди.
Зарядившись позитивними емоціями та купою вражень, ми продовжили подорож до цілющих джерел під селищем Терпіння. На невеликій території парку, майже на вершині гори з породи б’є 12 джерел, води яких стікають між каменів у невелике природне озеро.Основними вважаються джерела: Богородичне та Свято-Покровське, у ньому, за повір’ям, тече «жива вода» з потужною позитивною енергетикою, яка може лікувати.
Після відпочинку біля води наша екскурсія продовжилась до центру Мелітополя і його найбільшого і найгарнішого парку імені М. Горького. Тінисті алеї, альтанки, паркові скульптури, озеро з лебедями, катання на атракціонах нікого не залишили байдужим, а десятки фотографій, що було зроблено під час подорожі, надасть можливість згадувати яскраву подорож ще довго. Участь у таких подорожах є дуже корисною для майбутніх фахівців дошкільної освіти, оскільки надає їм можливість більше дізнатися про історію рідного народу, виховує почуття любові до своєї Батьківщини.
Всі учасники екскурсії щиро дякують в. о. ректора університету Ігорю Богданову та голові профкому Віталію Лолі за незабутні враження і можливість здійснити таку цікаву та пізнавальну подорож стежками рідного краю.
Кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри дошкільної освіти
Тетяна ЄСЬКОВА
Світлини з архіву кафедри дошкільної освіти