Цьогоріч наша держава гучно відсвяткувала професійне свято фахівців дошкільної освіти, якому було приурочено безліч заходів в усіх куточках України, що тривали впродовж п’яти днів.
До Всеукраїнського Тижня дошкілля доєдналася і кафедра дошкільної освіти під керівництвом доцентки Ірини Улюкаєвої. Викладачами кафедри було організовано та проведено низку заходів, які охопили студентів усіх курсів факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти, і нікого не залишили байдужими.
Кілька днів поспіль усіх студентів та викладачів радісно зустрічали мультгерої, вітали зі святом, роздавали цукерки, а всі бажаючі зробити з ними фото – вишиковувались у довжелезну чергу. На усіх перервах лунали сучасні дитячі пісеньки, які добре знайомі студентам з курсу «Теорія та методика музичного виховання». Їх мелодії запалювали серця здобувачів і є упевненість, що майбутні вихователі дуже скоро будуть співати їх разом з дітьми.
Цікавим для студентів та викладачів з інших факультетів виявився флешмоб «Викладачі_діти», який проводився доценткою Лесею Мороз-Рекотовою у соціальній мережі facebook і став продовженням фотосушки «Щаслива посмішка дитинства». Як виявилося, впізнати у дітях на світлинах викладачів кафедри дошкільної освіти було вже не так і просто, проте можливо.
Доцентка кафедри Алла Омеляненко організувала виставку дитячих книжок – «Книжковий світ дитинства», яка викликала особливо емоційну реакцію здобувачів 103ДО групи як від сучасних, так і раритетних (1958) книг для дітей дошкільного віку. А у 202ДО та 203ДО групи разом з їхнім куратором Лесею Мороз-Рекотовою відбулася «перша зустріч» із дитячими музичними інструментами, страх перед якими допомогли подолати четверокурсники, що залюбки поділилися з ними своїм досвідом.
За ініціативою завідувачки кафедри Ірини Улюкаєвої для 2 курсу доценткою Лесею Мороз-Рекотовою була організована та проведена емоційна та насичена інформацією зустріч з практиками, нашими випускниками та стейкхолдерами – директором дошкільного підрозділу приватного НВК «Капітошка» Іриною Євстаф’євою та вихователем молодшої групи Владою Заботкіною. Вони з відкритим серцем і душею поділилися з нами своїм баченням сучасних дітей, їхніх інтересів та методів роботи з ними, відповіли на всі запитання від зацікавлених слухачів.
Під керівництвом старшої викладачки Ольги Донченко четверокурсники плідно працювали над творчим саморозвитком в рамках тренінгу «Від творчого вихователя – до творчої дитини». Виконання цікавих вправ не лише сприяло розвитку креативності майбутніх фахівців, але й дало значні результати. За допомогою засобів арт-терапії учасники заходу винайшли оригінальні та нестандартні способи розв’язання актуальних проблем дошкільної освіти.
У рамках впровадження спецкурсу «Навчання через гру» Юлією Семеняко проведено тренінги зі здобувачами 3 курсу з використанням LEGO–технології. Учасники ознайомилися з методикою «Six bricks – Шість цеглинок», апробовували базові вправи та ігри, що спрямовані на формування ключових компетентностей у дошкільників. Здобувачі набули досвіду використання «Шести цеглинок» як практичного інструменту для розвитку творчої уяви та креативності, критичного мислення, аналізу і розуміння власних емоцій, умінь роботи в команді, гнучкості, комунікативних навичок тощо. Під час тренінгу здобувачі були активно, ментально, емоційно та соціально включені в процес навчання, що є запорукою професійного розвитку і усвідомлення знань.
Доценткою Тетяною Єськовою зі здобувачами 3 курсу було проведено воркшоп «Яскраві барви осені», на якому майбутні вихователі змогли розкрити свої творчі здібності через нетрадиційні техніки малювання. У процесі роботи учасники використовували яскраві фарби, осіннє листя і створювали цікаві і оригінальні осінні пейзажі, якими можна прикрасити інтер’єр закладу дошкільної освіти або подарувати друзям.
Участь у таких заходах та отримання практичних навичок сприяло поглибленню інтересу до майбутньої професії, підвищенню професійної компетентності здобувачів, формуванню досвіду позитивної комунікації з усіма суб’єктами освітнього процесу.
Кандидатка педагогічних наук, доцентка кафедри дошкільної освіти
Леся Мороз-Рекотова
Світлини з архіву кафедри