Співпраця з колегами з Варшави

13 та 16 листопада на базі Варшавського університету відбулася Międzynarodowa Konferencja Naukowa Młodych Ukrainistów i Badaczy Słowiańszczyzny Wschodniej (Міжнародна наукова конференція молодих україністів і дослідників слов’янознавства «Сучасні проблеми україністики, а також країн Центральної та Східної Європи»).

Учасниками були науковці та літературознавці, студенти з Польщі та України. Бердянський державний педагогічний університет представляли студентки 4 курсу ФФСК Ганна Столяр та Ольга Пономарь, аспірантка 2 року навчання Ірина Смаровоз. Наукові керівники доктори філологічних наук, професори кафедри української та зарубіжної літератури та порівняльного літературознавства Ольга Новик та Ольга Харлан (завідувач кафедри).

На конференції обговорювалися проблеми української та польської літератур, питання міграції українських слов’ян до Польщі, україно-польські зв’язки та багато іншого. 16 листопада модератори доктор Марта Замбжицька та Ірина Кононенко провели додаткову секцію «Сильні жінки», в якій обговорювалися видатні жіночі постаті в історії, літературі, культурі та мистецтві.

Після конференції була проведена дискусія, де учасники поділилися своїми враженнями та поставили один одному цікаві та хвилюючі запитання.

Завдяки цій конференції студенти університету змогли познайомитися та зануритися в слов’янську культуру та літературу, провести порівняльні дослідження. Вдячні за запрошення Dr Katarzyna Jakubowska-Krawczyk (p.o. kierownika Katedry Ukrainistyki UW).

Зустріч відбулася на платформі Google Meet.

Текст і фото – Ольга Пономарь, студентка 4УМЛ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print