Співпраця закладів освіти – запорука якісної підготовки майбутніх хореографів

25-26 вересня 2023 року в Києві відбувся Всеукраїнський форум «Позашкільна освіта 2023: сучасні виклики та рішення» за підтримки Комітету Верховної Ради України з питань освіти і науки та інновацій, Міністерства освіти і науки України, Державної служби якості освіти, Національної академії педагогічних наук України, Міжнародної асоціації позашкільної освіти, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Державної наукової установи «Інститут модернізації змісту освіти».

Учасників форуму вітали Віце-прем’єр-міністр України, Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, кандидатка наук з державного управління Ірина Верещук, народний депутат України ІІ та ІІІ скликань, головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти, кандидат наук з державного управління, доцент Євген Красняков, прессекретар Президентського фонду Леоніда Кучми «Україна», військовий кореспондент, інструктор з тактичної медицини Дарія Оліфер, освітній омбудсмен України Сергій Горбачов, президент Міжнародної асоціації позашкільної освіти (МАПО), завідувачка кафедри позашкільної освіти УДУ імені Михайла Драгоманова, доктор педагогічних наук, професорка Олена Биковська та ін.

На панельній дискусії  з доповіддю на тему «Особливості співпраці закладу вищої освіти та закладу позашкільної освіти в умовах сьогодення» виступила доцентка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін БДПУ, керівниця гуртка-методист ЦДЮТ Юлія Тараненко, якависвітлила досвід співпраці БДПУ та ЦДЮТ в рамках підготовки фахівців хореографічного профілю. Доповідачкою було розкрито основні шляхи співпраці через обговорення і корегування змісту освітньо-професійних програм «Хореографія» та «Середня освіта (Хореографія). Фітнес», проходження практики здобувачами вищої освіти  і надано приклади результатів співпраці: працевлаштування випускників, започаткування пілотного проєкту бінарної освіти, спільні проєкти, гостьові лекції за участю працівників ЦДЮТ та ін.

Основний акцент було зроблено на вимоги ЗПО для підготовки  керівників танцювальних гуртків, здатних працювати в умовах онлайн-навчання, створювати творчі танцювальні проєкти, гнучких і креативних.

Зазначимо, що така співпраця й партнерство  є дуже важливим аспектом удосконалення освітньо-професійних програм, практичної підготовки здобувачів вищої освіти та їх подальшого працевлаштування тощо.

Ми горді тим, що можемо популяризувати діяльність Бердянського державного педагогічного університету та висвітлювати досвід результативної співпраці викладачів кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплініз закладом позашкільної освіти – Центром дитячо-юнацької творчості міста Бердянська. Лише в співпраці ми можемо досягти більш позитивних результатів і разом вирішувати актуальні освітні виклики сьогодення.

За матеріалами доцентки кафедри ТМНМД

Юлії Тараненко


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print