Співпраця для підтримки обдарованості

Практична робота з обдарованими дітьми та молоддю справа не проста. Запорукою реалізації потенціалу дитини є готовність педагога до цієї діяльності. Саме тому викладачі кафедри прикладної психології та логопедії Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти 11 листопада 2015 року в межах співпраці з Центром дитячо-юнацької творчості провели науково-практичний семінар «Психологічний супровід обдарованої дитини».

P1130403

Під час доповідей викладачі спинилися на низці важливих проблем, розв’язання яких є запорукою ефективної підтримки обдарованих дітей та молоді: сутність понять «задатки», «здібності», «обдарованість», «талант», «геніальність», ознаки і різноманітні види обдарованості, психологічні чинники, що впливають розвиток обдарованості (ас. О. Донченко); огляд проблем, з якими стикається обдарована дитина, дослідження схильності й готовності вчителя до роботи з обдарованими дітьми (ст. викл. Т. Сущинська); види обдарованості, їх ознаки, діагностика за допомогою спостереження, зміст розвивальної роботи з обдарованими дітьми (ас. Ю. Драганова).

Учасники семінару мали змогу не тільки розширити свої знання щодо психологічних аспектів зазначеної проблеми, а й перевірити власну готовність до роботи із обдарованими дітьми та визначити свій рівень творчих здібностей.

Крім того, модератори підготували для учасників семінару методичний матеріал для організації та здійснення супроводу обдарованої дитини.

 

Юлія Драганова,

асистент кафедри прикладної психології та логопедії

Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти

Фото з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print