Сцена – місце, де ти можеш бути ким завгодно

«Життя наше – гра» – часто чуємо цей вислів. І кожного дня нам доводиться грати різні ролі: значні та не дуже, головні та другорядні, героїв чи злодіїв. У цьому театрі ми граємо несвідомо, автоматично, але є ще професійний театр, де ми можемо відпочити від буденності в якості глядача та пробудити свої емоції.

Всесвітній день театру відзначається щорічно 27 березня. Він був запроваджений у 1961 році Міжнародним інститутом театру як надбання культури та вшанування всіх робітників театру від театральних режисерів, акторів і сценографів до білетерів. Це люди, які обрали сцену та все, що з нею пов’язано, своїм постійним місцем життя.

Чому саме 27 березня? За переказами, хоч і не доведеними істориками, прем’єра першої театральної вистави у Стародавньому Римі відбулась саме 27 березня. 

Наш Бердянський державний педагогічний університет також має привід для святкування, бо театральна діяльність є невід’ємною частиною його життя. Тільки на відміну від професійного театру, на нашій сцені сяють аматори, для яких сценічне життя – це можливість розкрити свій талант, відволіктися від бентежності буття та подарувати емоції іншим.

Кожна постановка, яка розігрувалась в стінах БДПУ, збереглася в пам’яті глядачів, акторів, постановників та абсолютно всіх, хто вдихнув у неї життя. Також дякуючи сучасним технологіям ми можемо згадати ці моменти або ж поділитися ними з іншими. У цьому нам допоможе офіційний YouTube канал університету «StudMedia BSPU» – це цифровий архів культурної, наукової, робочої, мистецької, творчої сфери життя наших студентів, викладачів, адміністрації та всіх наближених до Бердянського державного педагогічного університету.

Ми створили для вас невеличку навігацію популярними сценічними постановками наших активних та обдарованих студентів і викладачів.

Зйомки всіх цих роликів були здійснені на технічній базі навчальної лабораторії теле-радіожурналістики кафедри соціальних комунікацій за  сприяння Романа Костромицького, доцента кафедри соціальних комунікацій. Адже саме в його об’єктиві розкривалися всі таланти нашого університету, і, власне, завдяки його професійному вмінню фіксувати важливі моменти ми маємо можливість згадати минуле в відео форматі.

Тому всім, хто займається театральним мистецтвом, ми зичимо наснаги, творчих здобутків та натхнення для подальших блискучих постановок та проєктів. І якщо життя – це гра, а всі ми в нім актори, тоді нехай кожен обере в житті, ту роль, яка йому до душі, і зіграє її бездоганно і блискуче.

Вікторія Напрягло


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print