«Життя наше – гра» – часто чуємо цей вислів. І кожного дня нам доводиться грати різні ролі: значні та не дуже, головні та другорядні, героїв чи злодіїв. У цьому театрі ми граємо несвідомо, автоматично, але є ще професійний театр, де ми можемо відпочити від буденності в якості глядача та пробудити свої емоції.
Всесвітній день театру відзначається щорічно 27 березня. Він був запроваджений у 1961 році Міжнародним інститутом театру як надбання культури та вшанування всіх робітників театру від театральних режисерів, акторів і сценографів до білетерів. Це люди, які обрали сцену та все, що з нею пов’язано, своїм постійним місцем життя.
Чому саме 27 березня? За переказами, хоч і не доведеними істориками, прем’єра першої театральної вистави у Стародавньому Римі відбулась саме 27 березня.
Наш Бердянський державний педагогічний університет також має привід для святкування, бо театральна діяльність є невід’ємною частиною його життя. Тільки на відміну від професійного театру, на нашій сцені сяють аматори, для яких сценічне життя – це можливість розкрити свій талант, відволіктися від бентежності буття та подарувати емоції іншим.
Кожна постановка, яка розігрувалась в стінах БДПУ, збереглася в пам’яті глядачів, акторів, постановників та абсолютно всіх, хто вдихнув у неї життя. Також дякуючи сучасним технологіям ми можемо згадати ці моменти або ж поділитися ними з іншими. У цьому нам допоможе офіційний YouTube канал університету «StudMedia BSPU» – це цифровий архів культурної, наукової, робочої, мистецької, творчої сфери життя наших студентів, викладачів, адміністрації та всіх наближених до Бердянського державного педагогічного університету.
Ми створили для вас невеличку навігацію популярними сценічними постановками наших активних та обдарованих студентів і викладачів.
- «Вечорниці 2018» – студенти різних факультетів під керівництвом доцентки кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Марини Богданової, організували власні вечорниці до Дня святого Андрія Первозваного. Хоча це й було 6 років тому, але ж як приємно знову поринути в ту автентичну атмосферу.
- “День рідної мови в БДПУ”(2019) – 21 лютого в малій актовій залі БДПУ ФФСК організував концерт на честь Міжнародного дня рідної мови. Чого вартують лиш танці в народних костюмах (сценічного формату)!
- Цикл віршів Тараса Шевченка «В казематі»: проєкт ініційований Ольгою Харлан, завідувачкою кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства до Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Студенти нашого університету, викладачі декламували вірші славетного Кобзаря означеного циклу.
- «Уривок з кіноповісті О. Довженка «Україна в огні»! Інсценізація студентів БДПУ» – під керівництвом доцентки кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Марини Богданової студенти ФФСК спробували подати свою інтерпретацію твору О. Довженка «Україна в огні», відтворивши травматичний період життя жінки, коли вона змушена була страждати, виживати, пристосовуватися і протидіяти руйнівному впливові військового часу.
- “Камінний Господар” Леся Українка – до 150-ліття Лесі Українки кафедра української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства та кафедра соціальних комунікацій факультету філології та соціальних комунікацій презентували спільний проєкт, телевиставу «Камінний Господар» за твором видатної української письменниці.
- «Вітрила 2022» – презентація 14 випуску студентського літературного альманаху «Вітрила» під керівництвом головної редакторки, доцентки кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ганни Александрової. Цей альманах – можливість заявити про себе, як про талановитого поета, жонглера римами та метафорами.
- «Різдвяне привітання. Сценічне читання п’єси-казки Надії Симчич «Свято Зірки, або Бажання, здійснись»». Ви любите сучасну українську літературу? Вас цікавить сценічне читання? Ви здатні радіти так, як радіємо один одному ми? Усе це ви можете побачити, почути і відчути, переглянувши наше різдвяне привітання «Бажання, здійснись!» від ФФСК БДПУ. Пам’ятайте, що читання, імпровізація з рухами, жестами, мімікою мають і терапевтичний ефект.
Зйомки всіх цих роликів були здійснені на технічній базі навчальної лабораторії теле-радіожурналістики кафедри соціальних комунікацій за сприяння Романа Костромицького, доцента кафедри соціальних комунікацій. Адже саме в його об’єктиві розкривалися всі таланти нашого університету, і, власне, завдяки його професійному вмінню фіксувати важливі моменти ми маємо можливість згадати минуле в відео форматі.
Тому всім, хто займається театральним мистецтвом, ми зичимо наснаги, творчих здобутків та натхнення для подальших блискучих постановок та проєктів. І якщо життя – це гра, а всі ми в нім актори, тоді нехай кожен обере в житті, ту роль, яка йому до душі, і зіграє її бездоганно і блискуче.
Вікторія Напрягло