Студентка-філологиня про участь у навчальний програмі “Study Tours to Poland”  

Цієї осені студентка групи 4 АМЛ факультету філології та соціальних комунікацій Дар’я Сластьонова взяла участь у міжнародній студентській навчальний програмі “Study Tours to Poland”. Загальна кількість поданих заявок була 4444, і тільки 150 студентів було відібрано для відвідання з навчальним візитом одного з десяти міст Польщі. Наша студентка пройшла конкурсний відбір і разом з шістьма учасниками з України побувала у місті Новий Сонч. Після повернення Дар’я поділилася своїми враженнями від програми.

«”Study Tours to Poland” (STP) – це програма Польсько-американського фонду свободи, яку реалізовує Фонд “Лідери змін” у співпраці з Фондом “Боруссія”. У рамках Програми організовуються навчальні візити до Польщі для молоді зі Східної Європи, Південного Кавказу та Центральної Азії. Її метою є презентація реалій Польщі та Європейського Союзу, розвиток і зміцнення професійних та особистих контактів між лідерами країн-учасниць та їх польськими партнерами. Пропозиція Програми спрямована для студентів та фахівців різних галузей і спеціальностей, і закцентована на знайомстві з неурядовим сектором та різними формами громадянської активності в Польщі.

Участь у цій програмі стала для мене важливою, незабутньою сторінкою у житті. Я отримала можливість познайомитися не тільки з Польщею “всередині”, а й з культурою інших країн-учасниць. Цей візит був насичений подіями та цікавою інформацією, яка, я впевнена, стане корисною для мене у майбутньому. Ми дізналися про адміністративний устрій Малопольського воєводства та країни в цілому, зустрілися з представниками місцевої влади і побували на місцевих виборах. Крім цього, відвідали три вищих навчальних заклади, а саме “Państwowa Wyższa szkoła zawodowa w Nowym Sączu” – Instytut Języków Obcych (Державна Вища Професійна Школа – Інститут іноземних мов), Вищу школу економіки та Ягелонський університет у Кракові, а також декілька громадських організацій.

І, звісно, Польща вразила своєю гостинністю та захопливими історико-культурними місцями, куди хотілося б повернутися знову.»

 

Дар’я Сластьонова,
Богдана Салюк


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print