Святковий тиждень у БДПУ

Фестиваль науки, день міжнародної діяльності, день вишиванки. Цей тиждень у другій половині травня завжди в Бердянському державному педагогічному університеті був особливим, святковим, піднесеним!

Але все зупинилося 24.02.2022 року. Зупинилося, але не скінчилося. Якщо у травні минулого року ми оговтувалися від захоплення міста, виїзду з тимчасово окупованої території, починали звикати до роботи в умовах релокації, то 2023 рік став продовженням нашого невпинного руху вперед!

Триває травень 2023 року. Традиційно на високому рівні пройшов день міжнародної діяльності під проводом координатора професора Ігоря Лимана. Проголошено мету: звернутися до міжнародних партнерів за допомогою. Ціль – студентський мікроавтобус, орієнтовна вартість якого – 2 млн. грн (в нас такий був, але його вкрали окупанти).

Як завжди, неперевершено яскрава доповідь і презентація проректорки з наукової роботи, професорки Яни Сичікової про стан наукової роботи в університеті. Нам дійсно є чим пишатися! Ми, в умовах війни та релокації, не зменшили рівень нашого наукового поступу!

Але особливо хочу акцентувати увагу на дні вишиванки! Приємно згадати, що історія відзначення свята в БДПУ налічує вже 14 років, а ініціатива належить викладачам та студентам філологічного факультету в далекому 2009 році. Ми пам’ятаємо масштабне святкування дня вишиванки в 2021 році біля навчального корпусу 5-б, де ми створили найбільший в Україні 3-D кам’яний мурал вишиванки в кольорах, притаманних Запорізькій області, який внесений до Книги рекордів України!

Але, на жаль, сьогодні ми позбавлені можливості бути вдома. Наш рідний Бердянськ тимчасово окупований. Я вкотре вдячний колективу, який, у переважній більшості, виявив незламність, відданість нашому університету, відданість Україні.

І сьогодні ми всі одягли вишиванку, продемонструвавши, що це не данина моді, не елемент сценічного одягу. Це – код ідентифікації багатонаціонального українського народу, це джерело нашої сили, нашої Перемоги!

Символічно, що однією з локацій наших світлин сьогодні є острів Хортиця в Запоріжжі – місце сили нашого народу, колиска державності України!

Слава Україні!

Ректор Ігор Богданов


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print