Наукова гостьова лекція «Давні тварини на території України»

У Бердянському державному педагогічному університеті 15 травня 2023 року стартував Фестиваль науки, у рамках якого на факультеті фізичної культури, спорту та здоров’я людини на запрошення кафедри біології, здоров’я людини та фізичної реабілітації було проведено наукову гостьову лекцію на тему «Давні тварини на території України».

Доповідав палеонтолог, орнітолог, кандидат біологічних наук, науковий співробітник відділу палеонтології Національного науково-природничого музею НАН України Яненко Вадим Олександрович.

Захоплююча розповідь лектора занурила слухачів у прадавні часи, коли на нашій планеті панували неймовірні доісторичні тварини.

Здобувачі освіти та гості лекції дізналися про те, що на території України було знайдено повний кістяк вусатого кита Цетотерія (існував з раннього міоцену до раннього пліоцену), аналогів якого по збереженості немає ніде у світі; із захопленням слухали про унікального псевдозубатого птаха Lutetodontopteryxtethyensis, рештки якого було знайдено у с. Ікове Старобільського району Луганської області. Справжнім відкриттям стало те, що територія нашої країни є батьківщиною слонів-Мастодонтів, Гомфотеріїв, Тетралофодонів, Динотеріїв (Мамутів степових), а також носорогів – Хілотеріїв, Ацератеріїв, Еласмотеріїв. Науковець також розповів про знайдені рештки «українського» динозавра Рябініногадрос вебері на території Кримського півострову.

Особливо слухачам сподобалася історія про відкриття нового виду доісторичної саламандри Українурус гіпногнатус (Ukrainurus hypsognathus), рештки якої було знайдено у кар’єрі с. Гриців Шепетівського району Хмельницької області.

Вадим Яненко не тільки познайомив присутніх зі спектром своїх наукових інтересів, а й допоміг уявити дивовижний прадавній світ, дослідження якого є сходинкою до розуміння сучасних відносин у живій природі.

Лекція стала чудовим доповненням таких освітніх компонент ОПП «Біологія та здоров’я людини. Фізична реабілітація», як еволюційне вчення, зоологія, біологічне різноманіття, основи наукових досліджень, екологія, біотехнологія, генетика.

Участь у лекції взяли викладачі і здобувачі вищої освіти Бердянського державного педагогічного університету, Кам’янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, Львівського державного університету фізичної культури імені Івана Боберського, Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.
Безмежна вдячність науковцю, ентузіасту, ерудованій та дуже цікавій людині! Чекаємо нових зустрічей!

За матеріалами та світлинами
доцента кафедри БЗЛФР
Віталія Гнатюка та
наукового співробітник відділу палеонтології
ННП музею НАН України
Вадима Яненка


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print