Святкування Дня працівника соціальної сфери України

Щорічно у першу неділю листопада в Україні відзначається День працівника соціальної сфери – професійне свято людей, які сприяють впровадженню позитивних суспільних змін, утвердженню принципів соціальної рівності та справедливості, шляхом надання відповідної допомоги та підтримки особам, що опинилися у складних життєвих обставинах, відновлення їх соціального статусу, пошуку ресурсів та розвитку потенційних можливостей.

З нагоди професійного свята фахівців соціальної сфери викладачами кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти було реалізовано низку заходів, спрямованих на налагодження та зміцнення ділових відносин з колегами-практиками у галузі соціальної роботи, популяризацію професії соціального працівника серед населення, підвищення її престижу.

Зокрема, 21 жовтня проведено планове засідання Ради роботодавців спеціальності 231 Соціальна робота, в рамках якого було окреслено питання щодо покращення якості надання соціальних послуг у Бердянській міській територіальній громаді, що є основою створення позитивного іміджу професії, а також шляхів оптимізації профорієнтаційної роботи з метою популяризації спеціальності серед потенційних вступників.

27-28 жовтня на базі кафедри організовано та проведено ІІІ Всеукраїнську науково-практичну Інтернет-конференцію «Соціально-освітні домінанти професійної підготовки фахівців соціальної сфери та інклюзивної освіти», метою якої було виявлення та обгрунтування на основі сучасних світоглядних парадигм тенденцій підвищення ефективності підготовки фахівців відповідного спрямування. До участі у конференції долучилися науковці, викладачі, фахівці-практики у галузі соціальної роботи та інклюзивної освіти, загальною чисельністю 101 особа.

Здійснено електронну розсилку вітальних листівок зі словами подяки та підтримки дирекції державних та спеціалізованих служб Запорізької, Донецької, Дніпропетровської областей спільно із запрошенням фахівців на навчання до університету.

Ініційовано проведення тематичного челенджу «Суспільство, яке здатне себе змінити: про соціальні дії та взаємодію» у мережі Facebook (8-15 листопада), в рамках якого учасникам було запропоновано створити допис, спрямований на висвітлення історій з життя реальних людей, героїв художньої літератури, кінематографу, що яскраво відображають прагнення до позитивних соціальних змін, утвердження принципу соціальної рівності та справедливості в усіх сферах суспільного життя, та підкріпити фото, що ілюструє зміст написаного. Автори найбільш цікавих та оригінальних публікацій, якими стали Анастасія Сердюченко та Наталка Копил – здобувачки 4 курсу денної та заочної форми навчання спеціальності 231 Соціальна робота, отримали від викладачів кафедри мотиваційні подарунки.

Здобувачі вищої освіти 4 курсу денної форми навчання втілили в життя власну ідею проведення акції «Хмара тегів» (11-16 листопада), спрямовану на виявлення рівня розуміння студентством сутності поняття «толерантність». Результати спільної роботи було представлено у вигляді яскравого колажу, розміщеного на сторінці кафедри у соціальній мережі Facebook.

Отже, святкування Дня працівника соціальної сфери України для викладачів кафедри, майбутніх соціальних працівників виявилося змістовним, результативним й, водночас, творчим і креативним, що сприяло наснаженню та мотивації до подальшої роботи, реалізації нових ідей, втілення в життя суспільно корисних ініціатив.

За матеріалами кафедри

соціальної роботи та інклюзивної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *