Свято вишиванки в Бердянському державному педагогічному університеті

18 травня 2023 року Бердянський державний педагогічний університет відзначив День вишиванки. Для нас це свято має особливе значення – це наша 14-річна традиція. У травні 2009 року викладачі і студенти філологічного факультету започаткували святкування Дня вишиванки.

Перший захід був присвячений творчості композитора Володимира Івасюка. Символічним і значущим для кожного з нас є 3D-мурал «Рушник-вишиванка», який прикрашає будівлю 5б корпусу БДПУ і внесений до Книги рекордів України в категорії «Культурна спадщина, розміри» як унікальний та найбільший за розміром орнамент національної вишивки Запорізького краю. Орнамент викладений із 1515 цеглин висотою 10,5 метрів та шириною 6,2 метри. У 2021 році ми провели масштабне свято вишиванки на фоні цього муралу.

Вишиванка – це душа і генетичний код української нації, який об’єднує нас із кожним роком з новою силою. Це символ приналежності до роду, який також є оберегом кожного українця та символізує любов, сім’ю, вірність, батьківщину, благополуччя та процвітання. Із початком війни День вишиванки набув нового значення – це, перш за все, наша самоідентифікація і невтомна боротьба та незламна віра в нашу Перемогу!

Цього року викладачі і здобувачі вищої освіти БДПУ записали пам’ятні відепривітання з різних куточків України: Києва, Запоріжжя і Вінниці. У своєму привітальному слові ректор Ігор Богданов зазначив: «І сьогодні ми всі одягли вишиванку, продемонструвавши, що це не данина моді, не елемент сценічного одягу. Це – код ідентифікації багатонаціонального українського народу, це джерело нашої сили, нашої Перемоги!».

Переглянути ролики можна на каналі StudMedia BSPU (https://www.youtube.com/@StudMediaBDPU). Крім того, усі зацікавлені долучилися до флешмобу «Одягай вишиванку», що проходив на університетській сторінці live_bdpu в Instagram.

Завершився святковий день загальноуніверситетською лекцією «Вишиванка як унікальний код нації», підготовленою і проведеною завідувачкою сектором читальних залів бібліотеки БДПУ Наталією Романовою.

Віримо, що через рік це свято урочисто відзначатимемо в українському Бердянську біля нашого символічного 3D-муралу «Рушник-вишиванка»!

За матеріалами відділу

соціально-гуманітарної та виховної роботи


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print