Справжнє свято психології та творчого розвитку відбулося у Бердянську 10-11 жовтня 2015 року. Учасники І Всеукраїнського фестивалю практичної психології та арт-терапії «АРТ-ДИВОСВІТ» протягом двох днів мали можливість відвідати близько тридцяти майстер-класів найрізноманітнішої тематики та спрямованості.
Такий формат роботи надав учасникам, тренерам та організаторам унікальну можливість поєднати релакс в мальовничому місці на березі моря в останні дні оксамитового сезону з майстер-класами провідних практикуючих психологів України, стати частиною великого дійства. В програму фестивалю було включено майстер-класи на пізнання власного внутрішнього світу; розвитку жіночності, лідерства, фінансової грамотності; знайомство з тілесно-орієнтованими та медитативними техніками; роботу з психосоматикою; пошук ресурсів і шляхів кар’єрного росту, самореалізації та досягнення успіху.
Власним досвідом з учасниками фестивалю ділилися 24 тренер: Ольга Говоруха, Юлія Демидова, Ольга Гаркавець із Запоріжжя, Вікторія Іванова (Енергодар), Євген Сурело (Дніпропетровськ), Антон Васьковський (Маріуполь), Ольга Радченко, Наталя Петрина, Вікторія Денисенко, Оксана Жмакіна, Руслан Михайленко та Віолетта Михайленко, група «Деля», Олена Колпакчи, Ольга Сербова, Ольга Фролова, Наталя Телегуз, Марина Богдан, Ольга Малихіна, Тетяна Ляхор, Світлана Омельницька з славетного міста Бердянська.
Особливими гостями фестивалю стали Разіда Ткач (Київ) – доктор філософії, кандидат психологічних наук, казкотерапевт, засновник Школи терапевтичної метафори «Доктор Сказка» та Київського юнгіанського інституту, Галина Хомич (Переяслав-Хмельницьк) – професор, кандидат психологічних наук, завідувач кафедри психології Переяслав-Хмельницького ДПУ ім. Г. Сковороди, кризовий психотерапевт та Марта Пивоваренко (Львів) – психолог, спеціаліст у галузі психології управління, стрес-менеджменту та коучінг-лайф, розробник тестів та нових технологій скрінінгу, випускниця програми «Відкритий світ» Єльського університету (Yale School of Medicine (New Haven, Коннектикут, США) із першої психологічної допомоги (PFA) та терапії травми.
Організаторами цього надзвичайного дійства стала команда Громадської організації «Піденно-східна українська асоціація практичних психологів та арт-терапевтів»: Ольга Фролова – кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ, арт-терапевт, бізнес-тренер, кризовий психолог, голова ГО; Ольга Сербова – кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри прикладної психології та логопедії Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти БДПУ, практичний психолог вищої категорії, сертифікований ат-терапевт, заступник голови ГО; Наталя Телегуз – практичний психолог, арт-терапевт, майстер системних розстановок, сертифікований спеціаліст з роботи з метафоричними картами, коуч, керівник студії творчого розвитку «Інсайт», заступник голови ГО та Марина Богдан – практичний психолог, арт-терапевт, старший лаборант кафедри психології Інституту психолого-педагогічної освіти та мистецтв БДПУ, менеджер ГО.
Незамінними помічниками стали волонтери – студенти ІППОМ та ІФСК: Анастасія Васильєва, Єгор Абрашкін, Владислав Куц, Катерина Силка, Аліна Білоножко, Олена Орлова, Анна Іотова, Дарина Литвиченко, Юлія Даутова, Наталя Алейнікова й Амріта Волкова.
Понад 100 учасників взяли участь у фестивалі, серед них викладачі кафедри психології та кафедри прикладної психології й логопедії БДПУ, студенти ІППОМ та ІФСК, шкільні психологи та соціальні працівники м. Бердянську, району та області. Також фестиваль відвідали гості з інших міст України: Маріуполь, Донецьк, Мелітополь, Запоріжжя, Дніпропетровськ; смт Куйбишеве й смт Чернігівка.
Дуже радує той факт, що в нашій країні так багато особистостей, небайдужих до самопізнання та саморозвитку. Дякуємо за вашу активність та інтерес до психології!
Кожна хвилина, проведена в «Райському куточку» на березі Азовського моря, була сповнена незабутніми емоціями та легким хвилюванням від очікування справжнього дива. Усі присутні отримали знання про новітні методи та технології надання психологічної допомоги, безцінний досвід спілкування та навички самопізнання, що відкривають нові можливості для самоактуалізації, саморозвитку та самореалізації.
Марина Богдан,
старший лаборант кафедри психології ІППОМ БДПУ
Світлини Владислава Куца,
студента 4 курсу ІППОМ