Сила пам’яті: молодь говорить про голодомор


Щороку у четверту суботу листопада Україна і світ вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932-33 рр. Цьогоріч – це 27 листопада. Указом президента України Віктора Ющенка від 21 травня 2007 року день вшанування називається «День пам’яті жертв голодоморів».


У фокусі інформаційної кампанії до 88-х роковин Голодомору – діти, як найвразливіша категорія сталінського геноциду. Адже половина загиблих внаслідок Голодомору – діти та підлітки. Геноцид 1932-1933 рр. забрав життя орієнтовано 1,5 дітей віком до 10 років.
Нагадаємо, Голодомор – акт геноциду українського народу, здійснений керівництвом ВКП (б) та урядом СРСР у 1932-33 рр. шляхом організації штучного масового голоду, що спричинив загибель мільйонів на території Української РСР. Через насильницьке вилучення продовольства, блокаду сіл та цілих районів, заборону виїзду за межі охопленої голодом України, згортання сільської торгівлі, репресії щодо незгодних тоталітарна система створила для українців життєві умови, розраховані на їхнє фізичне знищення.
Визнання Голодомору 1932-33 рр. геноцидом українського народу законодавчо закріплене Законом України «Про Голодомор 1932-1933 рр. в Україні», ухваленим Верховною Радою України 28 листопада 2006 р.
«Сила пам’яті: молодь говорить про голодомор» – під такою назвою відбулася на гуманітарно-економічному факультеті кураторська година у здобувачів правничої спеціальності групи 3ПР (куратор к.і.н., доцент Тамара Макаренко). Студентам була запропонована презентація, надана інформація про найновіші історичні та правничі дослідження проблеми, їх ознайомили з діяльністю та проєктами Українського інституту національної пам’яті та музею Голодомору. Захід відбувся у формі діалогу. Серед проблем, що обговорювалися, слід відзначити питання про особливості розслідування геноциду, відповідальних за геноцид та притягнення до кримінальної відповідальності, визнання Голодомору як геноциду українського народу на міжнародному рівні.
Студрада гуманітарно-економічного факультету вшанувала пам’ять жертв Голодомору покладанням квітів до пам’ятного знаку. Нагадаємо, що традицію вшановувати жертв Голодомору засвіченою у вікні свічкою започаткував Джеймс Мейс, американський історик, який у 1986-1987 рр. очолював Комісію Конгресу США зі збору свідчень очевидців голоду.
27 листопада, о 16.00, закликаємо всіх традиційно запалити свічки у вікнах осель, таким чином вшанувати мільйони вбитих голодом українців.

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print