Тренінг для тренерів з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти

Влітку 2018 р. було оголошено конкурс для участі у тренінгу з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти. За його результатами було заплановано відбір, підготовку і сертифікацію 40 тренерів для їх подальшого залучення у формування і розвиток мережі експертів із забезпечення якості вищої освіти в Україні.

Конкурс проводився за підтримки МОН, на підставі спільних домовленостей Інституту вищої освіти НАПН України, Центру досліджень вищої освіти (Чехія) та Благодійного Фонду «Інститут розвитку освіти».

На конкурс було подано близько 260 заявок, з яких шляхом ознайомлення із мотиваційними листами, CV (резюме) і проведення двох інтерв’ю (перше – для з’ясування рівня обізнаності в проблематиці забезпечення якості, друге – для з’ясування рівня володіння англійською) була відібрана необхідна кількість учасників. Серед них – і кілька членів консорціуму грантового проекту ЄС «Система забезпечення якості освіти в Україні: розвиток на основі європейських стандартів та рекомендацій» (QUAERE), включно із професором БДПУ Ігорем Лиманом.

Тренінг для тренерів з підготовки експертів із забезпечення якості вищої освіти пройшов 16-19 жовтня 2018 р. в Інституті вищої освіти НАПН України.

Лекції і воркшопи для учасників провели Заступник Міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич, Генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих МОН Олег Шаров, Президент Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» Тарас Фініков, директор Інституту вищої освіти НАПН України Світлана Калашнікова, координатор сектору вищої освіти Науково-методичної Ради МОН України Андрій Гожик, Менеджер з аналітичної роботи проекту ЄС «Національний Еразмус+ офіс в Україні» Жанна Таланова, помічник ректора Сумського державного університету з питань забезпечення якості освітньої діяльності та якості вищої освіти Ольга Люта, експерт Міжнародного благодійного фонду «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики» Віталій Терещук, а також чеські фахівці Jan Beseda, Michaela Šmidova та Jiři Hejkrlik.

Наступними кроками проекту мають стати он-лайн тестування тренерів і організація ними тренінгів на місцях.

1 2

4 5

6 7

8 9

10 11

12 13

14 15

 

Ігор Лиман,

координатор міжнародної діяльності БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print