Наші – на відкритті болгарських недільних шкіл

Державна політика стосовно збереження національної, культурної та духовної ідентичності болгар в Україні є лояльною і послідовною.  Відповідно до національної програми «Рідна мова і культура за кордоном» Міністерства освіти і науки Республіки Болгарія Запорізьке обласне товариство болгарської культури за підтримки Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації виконало величезну роботу, підготувало проект, який було схвалено і завдяки цьому стало можливим відкриття недільних шкіл для вивчення болгарської мови.

18-19 жовтня ц. р. для болгар Запорізького краю відбулася визначна і довгоочікувана подія – урочисте відкриття Болгарських недільних шкіл в селах Новотроїцьке (вчитель: М. Ф. Парасоченко), Андрівка (вчитель: В. І. Кірбабіна), Трояни (вчитель: Т. М. Костіва) Бердянського району, селі Ганнівка (вчителі: Ю. Л. Гавриленко і М. І. Штенгелова) Приазовського та селі Петрівка (вчителі: А. Ф. Дуйловська, В. В. Шопова) Приморського районів.

Перед гостями з вітальними словами виступали: заступник директора Департаменту освіти і науки Запорізької обласної державної адміністрації В .М. Захарчук, голова Запорізького обласного товариства болгарської культури В. В. Мітков та член товариства І. П. Ангелов, голова Запорізького міського болгарського товариства «Відродження» О. О. Сяров та інші гості. І. П. Ангелов як гарант проекту передав підручники, наочний матеріал і колонки для мультимедійних занять.

На відкритті були присутні представники місцевих та обласних відділів освіти, адміністрація сіл і загальноосвітніх шкіл, члени болгарських товариств та інші небайдужі до відродження національного коріння люди.

Вітали гостей, декламували вірші, співали пісні болгарською мовою і танцювали народні танці учні шкіл і члени болгарських та місцевих товариств.

Заходи відвідали доценти кафедри української мови та славістики факультету філології та соціальних комунікацій Бердянського державного педагогічного університету, болгаристи С.  І. Корнієнко та  О. Б. Червенко.

 

3 4 (1)

5 IMG_0921

IMG_0940 IMG_0942

 

Артем Ковальов,

Антон Скакун,
студенти-журналісти БДПУ

Світлини з архіву кафедри

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print