Тренінг з командоутворення для першокурсників факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти

Минув перший тиждень, як зібралися на навчання першокурсники факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти. Цілий тиждень вони трималися разом, відшукуючи аудиторії, з’ясовуючи такі незрозумілі питання організації навчання, разом бігали до куратора або в деканат. Вони ще не знали імен один одного. Часто можна було почути: «А одній нашій дівчині, я не пам’ятаю її прізвища, потрібна довідка з деканату».

Зібратися разом – це початок.

Триматися разом – це прогрес.

Працювати разом – це успіх.

Генрі Форд

Вже те, що кожна група трималася разом, переживала за своїх одногрупників, стало першим кроком до згуртування. Це був невеличкий, але все-таки прогрес у встановлені позитивних взаємостосунків. Ще одним кроком на цьому шляху стала участь у тренінгу командоутворення, який щорічно організовує для першачків психологічна служба університету.

Тренінг формує настанову: досягнути успіху можна лише тоді, коли працює єдина команда. Стати командою за 2–3 години тренінгу неможливо, але відчути командний дух, плече однокурсника, зрозуміти і прийняти принципи командної взаємодії – так. Робота в команді повинна будуватися на довірі та співпраці, тут немає чужих, всі – свої. І якщо це усвідомлює кожен студент групи – успіх групи у будь яких справах неминучий.

У тренінгах брали участь й куратори груп першокурсників: Леся Мороз-Рекотова, Наталя Михайленко, Ганна Мицик.

Своїми враженнями від тренінгу поділилася Наталя Михайленко: «Я зрозуміла, що поряд зі мною працює команда. Команда, яка націлена на успіх. Тепер, плануючи роботу як куратор, я не відкидаю навіть найбожевільніші ідеї, які пропонують мої студенти. Не страшно починати їх втілювати, адже моя dream team завжди підтримає і допоможе».

Надія КОТ,

заступник декана з виховної роботи ФДССО


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print