Уже доброю традицією стає відвідування викладачами Інституту філології та соціальних комунікацій БДПУ щорічної Міжнародної наукової конференції «Актуальні проблеми історичної та теоретичної поетики» у Кам᾽янець-Подільському національному університеті імені Івана Огієнка. Два роки тому учасниця конференції, кандидат філологічних наук, старший викладач кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури ІФСК Ольга Боговін звітувалася про свою наукову подорож до старовинного міста та університету (https://us.bdpu.org.ua/problemy-poetyky-na-foni-konkretyky.html). І так їй сподобалося, що цього року на конференцію у Кам᾽янець-Подільський зібралося аж чотири інститутських учасники: доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури та компаративістики Ольга Новик, доцент цієї ж кафедри Світлана Журавльова, а також два доценти кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури Вікторія Коркішко й Ганна Табакова. Отже, ми теж вирішили поділитися враженнями, адже конференція, яка проходила 10-11 жовтня, дійсно була організована й проведена на найвищому рівні (див. світлини).
Пленарне засідання порадувало по-справжньому цікавими доповідями запрошених професорів Ніни Ільїнської («Модификация массонского кода в русской поэзии ХХ века», м. Херсон), Валентини Силантьєвої («Иллюстративная «шекспириана»: ХХ век (межвидовая компаративистика)», м. Одеса), Лідії Дербеньової («Семантика архаїчного «тексту» в структурі літературного твору», м. Івано-Франківськ), Ольги Новик («Романтичне переосмислення мотиву раю в поезії Михайла Петренка», м. Бердянськ), а також професорів Кам᾽янець-Подільського національного університету, організаторів конференції, Олександра Кеби («Російський вектор англійського постмодерністського роману») та Семена Абрамовича («Нарратологический ракурс психологизма лермонтовского «Демона» в контексте мироощущения модерна»).
Філологічна конференція вразила розмаїттям тем та майстерністю доповідачів, яких, за зрозумілих економічних та військових подій було цього року менше ніж звичайно. Проте, це зробило конференцію камерною, учасники мали змогу ближче познайомитися один з одним. Крім того, ми почули про останні досягнення Кам᾽янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка, які засвідчили високий науковий рівень університету в цілому та факультету іноземної філології, який є організатором конференції, зокрема.
І звичайно, подільська доброзичливість та гостинність не переставали вражати протягом двох днів конференції. Крім секційних засідань для учасників були організовані дві екскурсії. Перша, вже традиційно, старим містом, яке у Кам᾽янці дійсно захоплює своєю атмосферою. Цього року осінь була щедрою на кольори, місто вражало своїми пейзажами, а фортеця виглядала як у казці (див. світлини). Друга екскурсія познайомила учасників зі старовинною хотинською фортецею, яка знаходиться на відстані близько 20 кілометрів від Кам᾽янця-Подільського. Згадки про містечко Хотин сягають ХІ століття. Важко передати захоплення, яке виникає, коли торкаєшся таких старовинних мурів…
Із собою учасники привезли не тільки приємні враження, але й чималий науковий «багаж», адже збірники наукових статей «Наукові праці Кам᾽янець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка» вражають своїми габаритами. Сподіваємося, що наступного року знову матимемо можливість відвідати цей чудовий та гостинний університет, адже це те знайомство, яке дійсно хочеться продовжувати.
Ганна Табакова,
учасниця конференції,
доцент кафедри
зарубіжної літератури та
теорії літератури ІФСК БПДУ
Світлини з архіву кафедри