ЦІКАВИЙ ТИЖДЕНЬ СТАЖУВАННЯ

Протягом тижня, починаючи з 16-го лютого, тривало моє стажування в Польщі, у рамках проекту Business Week-2013 “Вихід на сучасний ринок праці ЄС”, у місті Лодзь. Приймаючі сторони – Фундація Central European Academy Studies and Certification (CEASC), Університет Інформатики (WSIiU), Бюро Професійної Активізації (BAZ). А мета поїздки – формування практичних навичок у сфері ефективного пошуку першого місця роботи на глобальному ринку праці ЄС.

Лодзь – серце Польщі, адже місто розташоване в центрі країни, він є модною столицею держави, адже на території міста велика кількість фабрик, текстильна промисловість розвивається протягом не одного століття. А коли говорять про Польське кіномистецтво, згадують Лодзь, адже ще в 1948 році тут було відкрито Вищу школу кінематографії, телебачення і театру…

Розпочалось навчання: польські викладачі тепло зустріли нас у Вищій Школі Інформатики, де й проходили всі наступні заняття, читали цікаві лекції з приводу того, як можна влаштуватися на роботу студенту, як розпочати кар’єру, який напрямок у професійному житті краще вибрати. Дружня обстановка, перерви на «каву-брейк», корисна інформація робили навчальний процес дуже легким. Викладання проходило польською мовою, координатор нашої поїздки виступав у ролі перекладача і сумлінно пояснював усі незрозумілі слова та фрази. Але, сказати чесно, польська не складна для сприймання, адже дуже схожа на українську і російську мови. То ж десь 80% матеріалу легко засвоювалося без перекладу. Того ж дня нам влаштували екскурсію до транснаціональної компанії комп’ютерної фірми «DELL», де спочатку попросили підписати папери про нерозголошення інформації… Ми спостерігали за автоматизованим процесом зборки комп’ютерної техніки, дізналися, в чому полягає робота оператора…

Третього дня, після навчання, ми відвідували Термальний комплекс, що знаходився за 50 км від міста, але поїздка вартувала того: три різнорівневих басейни в середині будівлі і декілька басейнів зовні. Фантастичне і незрівняне ні з чим відчуття, коли маєш змогу пливти в теплій воді басейну, а на твою голову повільно спадають маленькі сніжинки…

Наступного дня у вільний час мене чекала поїздка до столиці Польщі – Варшави! Багато хто нарікає на те, що будівлям столиці не вистачає автентичності, адже під час Другої Світової Війни 80% споруд було знищено. Варшаву відбудували і тепер, коли приїжджаєш до міста, ніби потрапляєш у казку. Старий центр схожий на пряникові будиночки, від яких так і хочеться відщепити солодкий шматочок. У столиці Польщі велика кількість католицьких соборів. Мене вразив той факт, що в колоні одного з них замуровано серце видатного композитора Фредеріка Шопена. У вечірній Варшаві на вулицях, мабуть, світліше ніж удень. І світло не вимикають о 23:00, воно горить до тих пір, поки не зійде сонце. Зручно, правда?

На п’ятий день, маючи трішки вільного часу, придбали презенти для всіх, хто чекав нас в Україні. А шостого дня, після вручення сертифікатів і завершального обіду, ми відправилися додому. Час промайнув дуже швидко, ще багато чого можна було б побачити в Польщі і тепер є чудовий привід повернутися до сусідньої держави.

Чому я вирішила поділитися своїм проведеним часом у Польщі? Мабуть, тому, що залишилося дуже багато позитивних вражень і бажаю всім, у кого з’явиться можливість відвідати цю країну – без сумнівів брати участь в усіх освітніх чи туристичних поїздках!

Ксенія Задворна,

кореспондент «Університетського Слова».

На світлинах: кілька моментів із тижневого стажування в Польщі


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print