«Твоє життя – твій вибір»

Під таким гаслом 12 та 14 грудня у с. Новопетрівка та смт. Андріївка відбувся профорієнтаційний марафон, організований та проведений викладачами кафедри психології та студентами спеціальності Психологія та Хореографія факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв Бердянського державного педагогічного університету.

Головною метою цього яскравого заходу було щире бажання допомогти учням 9-11 класів визначити майбутню професійну діяльність, сприяти їх особистісному зростанню.

Формат марафону передбачав проведення цікавих та різноманітних майстер-класів. Так, на локації «Моє призначення», тренером якого була Наталя Сердюк ­– кандидат психологічних наук, старший викладач кафедри психології, учнівські команди складали ціннісно-орієнтаційний портрет майбутнього фахівця, створювали особистісну формулу успіху, розкривали власні ресурси.

На майстер-класі «Сходинки до успішного майбутнього», що проводила Марина Богдан – практичний психолог, завідувач навчальної психолого-консультативної лабораторії, учні мали змогу визначитися з власними життєвими цілями та шляхами їх досягнення.

Натхненні та зацікавлені школярі мали змогу попрацювати у техніці  колажування разом із тренером – Оленою Колпакчи –­ старшим викладачем кафедри психології. За допомогою даної техніки учні мали змогу визначатися з типом професійної діяльності, що відповідає їх особистісним рисам та нахилам.

Дуже жваве обговорення викликали результати проведення експрес-діагностик, які проводила Наталія Варбанська – магістрантка  спеціальності Практична психологія. Така діагностика була корисною у рамках професійного самовизначення. Школярі мали змогу визначити  особистісні риси, відкрити для себе нові стратегії поведінки та шляхи досягнення успіху у майбутній професії; досліджували лідерські якості.

Студенти спеціальності Хореографія: Терехова Маргарита, Лисак Олександр, Фоменко Єлізавета, Шалімова Катерина створили для учнів атмосферу позитивного настрою. Вправи, проведені ними, були спрямовані на емоційне розвантаження, групову згуртованість.

Кожну групу  учнів супроводжували волонтери – студенти спеціальності Психологія: Лосєва Марія, Силка Катерина, Литвяк Владислава, Тягнирядно Анастасія, Білоножко Аліна, Антоненко Євгенія, Нікітіна Вікторія, Кейдун Юлія та Сокол Ярослава, які вміло координували роботу груп, підтримували учнів, виконували з ними психогімнастичні вправи, створювали сприятливий психологічний клімат у командах.  

Формат марафону передбачав і зустрічі з батьками (41 особа). Олена Горецька – кандидат психологічних наук, завідувач кафедри психології та Ольга Фролова – кандидат психологічних наук, доцент кафедри психології ознайомили їх зі стратегіями обрання майбутньої професійної діяльності їх дітьми, типовими помилками у виборі професії, а також розкрили переваги навчання в нашому закладі вищої освіти.

Щиро дякуємо закладам загальної середньої освіти с. Новопетрівка та смт. Андріївка за гостинність, а районному центру соціальних сужб для сім’ї, дітей та молод за підтримку в організації марафону.

Сподіваємося, що інформація та здобутий практичний досвід будуть корисними при обранні майбутньої професії, адже вона повинна приносити задоволення та забезпечувати широку реалізацію власних можливостей.  Пам’ятайте, обираючи професію ви обираєте долю.

 

IMG_5488 IMG_5492

  IMG_5660  IMG_5718

IMG_5561 IMG_5794

IMG_5807 

IMG_5921 IMG_5925

IMG_5931 IMG_5652

Наталія Варбанська,
старший лаборант кафедри психології
факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print