Тиждень педагогіки на факультеті

Характерною особливістю сучасної вищої педагогічної школи є плідна взаємодія всіх учасників педагогічного процесу, спрямована на радикальне оновлення не тільки її змісту, а й методів і форм підготовки кваліфікованих фахівців. Традиційно щорічно на факультеті психолого-педагогічної освіти та мистецтв нашого університету було проведено тиждень педагогіки. Активну участь у ньому брали викладачі кафедри педагогіки та студенти ФППОМ.

1

Перший день тижня педагогіки розпочався з досить популярного серед студентів факультету заходу нового формату – фотосушки. Під час його проведення студенти мали змогу продемонструвати таланти фотохудожників та власне бачення своєї країни. Представлені ними роботи на тему «Моя мальовнича країна» (керівник – канд. пед. наук, доцент Лілія Ярощук) зафіксували миттєвості реального життя українців та красу навколишнього світу. Фотографії, які прикрашали хол 5б корпусу БДПУ, спонукали відвідувачів до роздумів про те, що всі ми різні, але нас об’єднує одна мальовнича країна, у якій ми живемо і майбутнє якої багато в чому залежатиме від учителя.

2

3 жовтня доценти Лілія Ярощук та Катерина Степанюк для студентів 3 курсу провели майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки крупенички. Учасники дізналися про те, що лялька-мотанка – українська народна іграшка, символ жіночої мудрості, родинний оберіг, одна із найдавніших і сакральних істот нашого народу, якій тисячі й тисячі років.

3 4

   Уже традиційним стало проведення звіту студентів 3 курсу факультету ППОМ про проходження практики в дитячих оздоровчих таборах. Студенти ділилися враженнями про здобутий педагогічний досвід у ролі вихователя, висловлювали захоплення можливістю спілкування з дітьми. Вони не тільки розповідали про особливості практики в літніх таборах, але й демонстрували набуті практичні вміння і навички. Позитивна творча атмосфера, яка панувала на заході, передалася всім присутнім.

8 6 5 7

Важливим елементом у професійному навчанні майбутніх учителів початкової школи є змагання. Це інтерактивні методи перевірки знань та практичних навичок студентів, які в педагогіці мають різні форми. Однією з таких є брейн-ринг, який у рамках тижня педагогіки провели магістри (керівник – доцент Олена Голуб) для студентів 1 курсу ФППОМ під назвою "80 хвилин у майбутньому».

Команди «БЕМС», «1000 днів до диплома», «Іскра», «Суцвіття майбутнього» намагалися передати власне ставлення до професії вчителя, намалювати його словесний портрет. Відповіді на запитання першокурсники давали на основі шкільного досвіду, оскільки вони тільки місяць навчаються в університеті. Журі й усі присутні відзначили творчу атмосферу та здоровий дух суперництва, бажання працювати в групах, прислухатися до один одного, презентувати власні знання перед аудиторією.

7 жовтня студенти 21–22 груп разом із магістрами факультету ППОМ (керівник – доцент Надія Щербакова) провели кураторську годину у формі  інтелектуально-розважальної гри «Щасливий випадок». Відповідаючи на запитання вікторини, студенти продемонстрували ґрунтовні знання особливостей вчительської професії, вміння орієнтуватися в ситуації, ураховувати командну думку. Учасники швидко та чітко давали відповіді на поставлені запитання, творчо підходили до вирішення педагогічних ситуацій, що й допомогло здобути хороші результати. Процеси змагань студентів 1 та 2 курсів оцінювало компетентне журі під керівництвом декана ФППОМ доктора педагогічних наук, професора Людмили Коваль.

Усі команди-учасники змагань були нагороджені солодкими призами, які надав профспілковий комітет.

Кафедра педагогіки

Світлини з архіву кафедри ФППОМ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print