У прагненні взяти естафету з виховання особистостей майбутніх учителів музичного мистецтва

В Україні підготовка професійних кадрів у галузі музичного мистецтва здійснюється розгалуженою системою освіти. Початковою ланкою такої системи є дитячі музичні школи, функціонування і дієздатність яких забезпечується державою. У цих школах діти різних вікових категорій отримують знання і навички музичного виконавства від фахівців-практиків високого рівня. Наочні результати їх діяльності в галузі гітарного виконавства можна було спостерігати 24 березня 2021 року під час Запорізького міського конкурсу солістів з фаху класичної гітари серед учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів.

Конкурсанти продемонстрували набуту майстерність, сформовану завдяки їх любові до музики, наполегливості у навчанні, насназі та умінню педагогів і, звичайно, підтримки зі сторони батьків. Для нас це юне покоління музикантів цікаве тим, що ми бачимо в них наших потенційних абітурієнтів і студентів, прагнемо взяти естафету і продовжити вдосконалення їх особистостей в якості майбутніх учителів музичного мистецтва.

Мені пощастило на запрошення Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради бути у складі журі конкурсу поряд з такими яскравими постатями професійної музичної спільноти регіону, як Любов Михайлівна Пелюк (голова циклової комісії народних інструментів Запорізького музичного училища ім. П. Майбороди ) та Антон Геннадійович Ялоза(викладач кафедри «Народні інструменти» Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки).

Творче змагання, у якому взяло участь близько тридцяти учнів, відбувалось у режимі реальних сценічних виступів, під час яких не лише перевіряється, а й вдосконалюється виконавська майстерність, психічна витривалість і сценічна культура майбутнього артиста. Учасників було розподілено на чотири вікові категорії, в кожній з яких було визначено своїх переможців. Прослуховування проходило за відсутності глядацької аудиторії з дотриманням санітарно-гігієнічних норм щодо забезпечення епідемічної безпеки.

За результатами конкурсу проведено круглий стіл з викладачами дитячих мистецьких навчальних закладів, під час якого членами журі було зроблено професійну оцінку виступів конкурсантів і надано методичні рекомендації і поради з актуальних питань вдосконалення виконавської підготовки учнів-гітаристів.

Павло Косенко,

кандидат педагогічних наук,

доцент кафедри теорії та методики

навчання мистецьких дисциплін

Світлини автора


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print