Участь професора БДПУ в презентації результатів конкурсу історичних оповідань «ProМинуле»

16 жовтня в київській книгарні «Є» відбулася презентація-воркшоп «Memento momentum свободи: як будується історичне оповідання». У ній взяла участь професор БДПУ Софія Філоненко. «Memento momentum свободи» – це назва збірки з 15 історичних оповідань, яка була укладена за результатами першого конкурсу «ProМинуле», присвяченого Українським визвольним змаганням 1917-1921 років. Конкурс організували літературний портал «ЛітАкцент» та видавництво «Темпора», що опублікувало збірник з оповіданнями переможців і тих авторів, які увійшли до «коротких списків». Загалом на конкурс подали більше 90 творів, у яких висвітлювалися різні сторінки Української Революції у Києві, Харкові, Львові, Вінниці, Знам’янці, Катеринославі та в інших містах і містечках. У червні 2018 року було оголошено переможців. Ними стали письменники Раїса Плотнікова, Ігор Стамбол, Ірина Пасько, Антон Ситор.

Професор Софія Філоненко входить до складу журі конкурсу «ProМинуле» разом з літературознавцем Віктором Разживіним (Слов’янськ) та істориком Віталієм Михайловським (Київ). Під час воркшопу всі вони давали поради, як написати цікаве, змістовне і художньо довершене історичне оповідання, а самі автори ділилися секретами літературної творчості, розповідали про джерела сюжетів, про копітку працю над своїми текстами.

Конкурс історичних оповідань «ProМинуле», як наголосила його координаторка Ольга Петренко, продовжиться і в наступному році. Тема нового етапу – «Українська еліта у ХІХ столітті». Інформація про конкурс розміщена на порталі «ЛітАкцент» за покликанням: http://litakcent.com/2018/07/02/ogolosheno-drugiy-konkurs-istorichnogo-opovidannya-prominule-2019/

ФІЛОНЕНКО

 

Вікторія Зарва, професор кафедри
української та зарубіжної літератури
 і порівняльного літературознавства БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print