Участь викладачів БДПУ у Всеукраїнській науково-практичній конференції «Психолінгвістичний та нейролінгвістичний підходи в логопедії: міждисциплінарний діалог»

31 березня 2025 року відбулась Всеукраїнська науково-практична конференція «Психолінгвістичний та нейролінгвістичний підходи в логопедії: міждисциплінарний діалог», приурочена до 90-річчя з дня народження видатної української науковиці, доктора педагогічних наук, професорки, члена-кореспондентки НАПН України Євгенії Федорівни Соботович. Захід було організовано спільно Українським державним університетом імені Михайла Драгоманова та Інститутом спеціальної педагогіки і психології імені Миколи Ярмаченка НАПН України.

До участі у конференції долучилися викладачі кафедри прикладної психології та логопедії факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти Бердянського державного педагогічного університету (БДПУ), які виступили з науковими доповідями, присвяченими актуальним напрямам логопедичної науки та практики в контексті міждисциплінарного підходу.

Пленарне засідання відкрила доцентка Євгенія Линдіна, декан факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти БДПУ, спільно з Олександром Козинцем, доцентом кафедри логопедії та логопсихології УДУ імені Михайла Драгоманова з доповіддю «Євгенія Федорівна Соботович: життя з присвятою логопедії», у якій було висвітлено науковий спадок професорки Соботович, її роль у становленні української логопедії та значення її вчення для сучасної логопедичної спільноти.


Під час секційних засідань викладачі БДПУ представили низку наукових напрацювань: к.пед.н. Аліна Синиця — «Логопедичний супровід у сучасному науковому дискурсі»; доцентка Ганна Лопатіна — «Трансформація підготовки логопедів в умовах інклюзивної освіти: міжнародний та міждисциплінарний аспекти»; старша викладачка Інна Самойленко — «Психолінгвістичний аспект формування міркувань у зв’язному мовленні старших дошкільників із загальним недорозвитком мовлення третього рівня».

Професорка кафедри прикладної психології та логопедії БДПУ Світлана Федоренко модерувала установчі збори громадської організації «Асоціація логопедів-науковців і практиків України», яка відбулася в межах конференції.

Загалом у конференції взяли участь 599 учасників з 20 областей України, серед яких 23 доктори наук, професори, 72 кандидати наук, представники 26 закладів вищої освіти. У доповідях були окреслені найактуальніші виклики сучасної логопедії, що стосуються психо- та нейролінгвістичних підходів у діагностиці, корекції та профілактиці мовленнєвих порушень.

Участь науковців БДПУ в такому представницькому заході є свідченням активної інтеграції університету у загальноукраїнський та міжнародний академічний простір, збагачення вітчизняної логопедії новими ідеями та підходами, а також визнання вагомого внеску науковців факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти у розвиток спеціальної педагогіки.

За матеріалами факультету дошкільної, спеціальної та соціальної освіти
світлини з архіву кафедри прикладної психології та логопедії


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print