Минулої середи, 25 лютого, в Бердянську проходило навчання з цивільної оборони. Вранці з 10-ї до 10.30-и в місті лунало виття сирени. Згідно з Наказом про проведення навчань, підписаного міським головою Олексієм Бакаєм, крім включення сирен, в місті проводилося навчання по укриттю працівників підприємств, мешканців багатоквартирних будинків…
У тренуваннях брав участь і БДПУ. Відповідальними за проведення навчань були начальник штабу цивільного захисту університету Сергій Криулін та інженер з охорони праці та БЖД Марія Божко.
То ж як проходили навчання? Після сигналу тривоги викладачі, персонал та студенти, які знаходилися у головному корпусі, зібралися в холі, щоб ознайомитися з планом евакуації. Інструктаж, проведений Сергієм Дмитровичем, сприяв швидкому та ефективному виконанню усіх необхідних дій. Вжиті заздалегідь заходи, направлені на приведення укриттів до належного стану, перетворили навчання на безпечний процес, а позначки, розташовані майже на кожному кроці, допомогли зорієнтуватися усім, хто брав участь у тренуванні.
Якщо Ви ще не знаєте, як поводити себе у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції, то варто ознайомитися й з такою інформацією:
- Якщо Ви почули свист снаряду, знаходячись на вулиці, то негайно лягайте на землю. Зверніть увагу, чи немає поруч виступів (тротуар, бордюр) або канав, якщо такі є, то очікуйте можливості дістатися туди.
- Якщо Ви знаходитесь у транспорті (не важливо у своєму, чи громадському), його варто негайно зупинити, а водію та пасажирам слід як можна швидше шукати укриття. Ні в якому разі не залишайтесь поруч з транспортним засобом, адже у разі попадання по ньому снаряду, ви ризикуєте отримати не лише поранення, а ще й опіки.
Слід також пам`ятати, що під’їзди, місця під різноманітною технікою та звичайні підвали будинків зовсім НЕ ПРИСТОСОВАНІ для укриття під час обстрілів (через відсутність вентиляції, запасних виходів та через слабкі перекриття). Ви ризикуєте залишитися під уламками та завалами.
Керівникам структурного підрозділу університету слід знати, що саме Ви відповідаєте за безпеку підлеглих. Необхідно вжити усіх заходів щодо попередження паніки та недопущення травматизму персоналу, а також щодо збереження матеріальних цінностей (різноманітної документації, електронних носіїв, планшетів, які містять важливу для БДПУ інформацію).
Головне, чого не треба робити – піддаватися паніці. Для цього й проводяться навчання, щоб відпрацювати усі необхідні рефлекси, які допоможуть Вам зберегти життя та здоров’я у разі виникнення надзвичайної ситуації. Тому не слід ігнорувати подібні заходи, усе робиться для Вас, і тільки для Вас.
Едуард Карнаух,
студент-практикант
«Університетського Слова»
На світлинах: так проходило
навчання з цивільної оборони в БДПУ
Світлини автора