Українські витребеньки

«Їли Буханчики пшеничні, білі,

Кислиці, ягоди, коржі

І всякі-разні витребеньки»

(Іван Котляревський, I, 1952, 95)

 

Ізнагоди свята Вишиванки, декади технологічної та енергетичної освіти в другому корпусі відбулася традиційна арт-студія «Українські витребеньки».

З академічного тлумачного словника витребеньки – страви чи напої, виготовлені незвичайним способом, або приправи до них.

На цей раз головною стравою студії було сало, адже для України сало є не лише одним із символів національної кухні, але й своєрідним способом життя.  Сало – герой багатьох прислів’їв та анекдотів. Сало – поширене українське прізвище. До того ж, українці впевнені, що сало, у помірних дозах, є корисним та дуже смачним продуктом харчування.

Співробітники кафедри змагалися у різноманітних способах приготування, прикрашання і подачі сала до столу. Підходи були як традиційні – у вигляді звичайних бутербродів з чорним хлібом і цибулею, так  і креативні – у вигляді ніжних троянд із смачними пелюстками, що віртуозно виконала  Т. Черемісіна. Дегустація принесла насолоду і задоволення усім присутнім, адже споживання смачної їжі стимулює викид ендорфінів, які здатні покращити настрій. сповнити силою, енергією, оптимізмом і навіть щастям.

«Університетське Слово»

(за матеріалами кафедри професійної освіти, трудового навчання і технологій)

Світлини з архіву кафедри


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print