9 грудня 2022 року відбулася підсумкова атестація магістрів спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) заочної форми навчання. Одним із завдань підсумкової атестації є пошук та апробація освітніх інновацій.
У цьому році лейтмотивом екзамену став вибір тем, який стосувався популяризації українського народно-сценічного танцю. Це є актуальним питанням сьогодення, бо саме зараз працівники освітнього та мистецького фронтів України акцентують увагу на вивченні та популяризації культурної спадщини свого народу.
Здобувачки другого рівня вищої освіти запропонували впровадження в зміст дисципліни «Теорія і методика викладання українського народно-сценічного танцю» цікаві інноваційні методи. Зазначимо, що ця дисципліна є обов’язковою в змісті освітньої програми «Хореографія» (2022 р.) для здобувачів І (бакалаврського) рівня спеціальності 024 Хореографія.
Під час презентації фрагментів практичних занять та захисту розроблених конспектів магістри чітко окреслили свою національно-патріотичну позицію й акцентували увагу на популяризації української танцювальної культури.
Так, Олександра Ганжа презентувала розроблене нею портфоліо (щоденник) студента з українського народного танцю, метою якого є розвиток мотивації до вивчення українського народного танцю, посилення саморефлексивності й навчальної відповідальності студента. Презентоване портфоліо – документ, який можна застосовувати як в електронному, так і паперовому форматі у вигляді блокнота. Магістрантка наголосила, що для викладачів такий інструмент стане не тільки сучасною педагогічною технологією, ефективною формою оцінювання та організації самостійної роботи студентів, але й допоможе вирішувати важливі освітні завдання. Крім того, у відеофрагменті Олександра показала ще один інноваційний метод – виконання тренажних вправ народно-сценічного екзерсису з книгою на голові задля контролювання утримання правильної постави. Зазначимо, що своє практичне заняття магістрантка проводила на студентах Дніпровського коледжу культури, що є одним із ефективних засобів профорієнтаційної роботи.
Посилання для перегляду: https://youtu.be/BWdL0sMB3Q4, https://youtu.be/dk4s3giu9jY
Наталя Собко наголосила на важливості створення рекламної продукції щодо популяризації українського народного танцю серед населення. Нею чітко були окреслені завдання та етапи її виготовлення. У фрагменті практичного заняття майбутні бакалаври хореографії БДПУ виконували практичні завдання щодо рекламування створених ними танцювальних комбінацій, побудованих на лексиці українського народно-сценічного танцю.
Посилання для перегляду: https://youtu.be/WY7ESf8AbH0
Розуміння майбутніми фахівцями важливих освітніх завдань є запорукою успішного національно-патріотичного виховання дітей та молоді задля майбутнього України.
За матеріалами кафедри ТМНМД