Управління фінансовими ресурсами закладів охорони здоров’я

Функціонування системи охорони здоров’я в Україні та реалізація функцій зі збереження та розвитку здоров’я населення, покладених на заклади охорони здоров’я, неможливо без створення відповідного дієвого фінансового механізму. Саме такий процес повинен охоплювати розробку та реалізацію системи управлінських рішень щодо формування, розподілу й раціонального використання фінансових ресурсів закладами охорони здоров’я. Зазначена система повинна базуватися на якісному фінансовому плануванні з причин, що саме від нього залежить ефективність фінансового управління таких закладів.

З огляду на це, 3 вересня 2021 року відбувся форум з фінансового менеджменту закладів охорони здоров’я із використанням електронних інструментів VDALO у рамках проекту «Школа медичних фінансів». Зазначений проєкт реалізується спільно кафедрою економіки, підприємництва та фінансів БДПУ та громадською організацією «Фонд сприяння органам самоорганізації населення» за підтримки проєкту GIZ GmbH «Зміцнення ресурсів для сталого розвитку приймаючих громад на сході України», що діє за дорученням уряду Німеччини, та у співпраці з Бердянським територіальним медичним об’єднанням, Криворізькою міською лікарнею №2. Бердянський державний педагогічний університет є розпорядником електронного інструменту VDALO_plan та VDALO_costing.

Серед учасників форуму слід відзначити доцентів кафедри економіки, підприємництва та фінансів – к.е.н., доцентів Ганну Костенко та Яну Глазову, керівників та головних спеціалістів закладів охорони здоров’я, які відповідальні за управління фінансами, представників громад. Загальна кількість учасників форуму склала більш ніж 60 осіб, що свідчить про важливість та надзвичайну актуальність проведеного заходу, спрямованого на обмін досвідом вдалого фінансового менеджменту й управління діяльністю закладів охорони здоров’я в цілому.

Проведений захід враховував функціонування чотирьох сесій, серед яких це – збільшення доходів закладів охорони здоров’я; оптимізація видатків закладів охорони здоров’я; перспективи Програми медичних гарантій 2022. Опікунські ради – вдалі приклади функціонування; актуальні питання управління закладами охорони здоров’я.

Активні дискусії форуму координували тренери. Зокрема, у рамках первинної медичної допомоги обговорення питань форуму здійснювали керівники успішних закладів охорони здоров’я нашого регіону з ОТГ Широке та Жовті Води. У рамках вторинної медичної допомоги такі дискусії проводили Дмитро Єгоров – головний лікар й Тетяна Мірчук – економіст КНП «Бердянське територіальне медичне об’єднання», а також Вікторія Ковальчук, яка є заступником головного лікаря з економічних питань КП «Криворізька міська клінічна лікарня № 2». Тренери показували та обговорювали з присутніми нереалізовані й перспективні можливості збільшення фінансових надходжень й оптимізації видатків закладів охорони здоров’я.

До проведення форуму у розгляді питань з перспектив Програми медичних гарантій 2022 та вдалих прикладів функціонування опікунських рад долучилися представники Східного міжрегіонального департаменту Національної служби здоров’я України, а саме, Наталія Шуліка – начальник управління у Запорізькій області, та Катерина Кущ – головний спеціаліст відділу договірної роботи у Дніпропетровській області.

Значну частину часу проведення заходу було приділено актуальним питанням управління закладів охорони здоров’я. Розглядався досвід практичного використання VDALO_plan та особливості роботи з цим інструментом. Досліджувалися особливості формування видаткової частини фінансового плану для закладів охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу. Обговорювалися особливості розрахунку доходів з використанням VDALO_costing, а також використання пріоритетних пакетів закладами охорони здоров’я, які надають вторинну медичну допомогу.

Особлива увага, на форумі, приділялася карантинним заходам  пов’язаним з нерозповсюдженням Covid-19.

Так усім учасникам, за умови відсутності сертифіката про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту, зробленого на 72 години, перед початком заходу було запропоновано пройти самотестування на Covid-19 за допомогою CITO TEST Covid-19 AG. Також всі учасники були забезпечені медичними масками, дезінфекторами, а загальна площа приміщення відповідала умові 10м2 на одну особу.

Проведена плідна робота надає можливостей підвищити ефективність управління фінансовими ресурсами та використовувати сучасні засоби автоматизації процесів фінансового планування закладами охорони здоров’я.

За матеріалами кафедра економіки, підприємництва та фінансів


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print