ВІД ІДЕЇ ДО СПРАВИ

На базі Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти  університету пройшов регіональний науково-методичний семінар «Актуальні проблеми соціально-педагогічної роботи в системі освіти», організаторами якого виступили викладачі кафедри соціальної педагогіки. У роботі семінару взяли участь представники освітніх, соціальних та громадських організацій: Запорізького національного університету, Бердянських міського та районного відділів освіти, Приморського та Куйбишевського районних відділів освіти, Бердянського міського та районного центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, обласного притулку для дітей.

З вітальним словом до учасників семінару звернулися директор Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти доцент Л. І. Казанцева, завідувач кафедри соціальної педагогіки, професор В. П. Котляр (див. світлини).

Досвідом з підготовки соціального педагога в використанні методів арт-терапії в професійній діяльності з учасниками семінару поділилася доктор педагогічних наук, професор кафедри педагогіки та психології освітньої діяльності Запорізького національного університету Г. В. Локарєва. Порушена доповідачем проблематика викликала жвавий інтерес у слухачів і активне обговорення в залі, показала, що в цій сфері в Україні є ще питання, які необхідно розв’язувати на загальнодержавному рівні.

Доцент кафедри соціальної педагогіки БДПУ О. І. Гуренко звернула увагу учасників семінару на можливість застосування в практиці цілого ряду інноваційних форм соціально-педагогічної роботи (театралізованих, інтерактивних ігрових, інтелектуально-пізнавальних та художньо-творчих), що сприяють розвитку творчих здібностей дітей, їхньої уяви та набуттю вмінь знаходження нестандартних рішень у життєвих питаннях.

Полеміку в залі викликала доповідь доцента кафедри соціальної педагогіки Н. М. Захарової, присвячена актуальній соціально-педагогічній проблемі – інклюзія, адже навчання дітей з вадами розвитку в загальноосвітніх закладах дозволить їм швидше адаптуватись у соціумі, а наше суспільство зробить більш гуманним і толерантним.

Учасники семінару мали можливість виступити зі своїми коментарями з порушеної проблематики, задати питання вченим та провідним спеціалістам…

Активними учасниками семінару стали й студенти спеціальності «Соціальна педагогіка», які продемонстрували різні методи й форми соціальної роботи (тренінгові вправи, тематичні презентації, виступ агітбригади з профілактики наркотичної залежності «Життя дається тільки раз…»).

Підсумком роботи семінару стало ухвалення рекомендацій, визначення шляхів подальшої співпраці з навчальними закладами регіону щодо розвитку соціально-педагогічної діяльності. Ідеї, які були висловлені на семінарі, найближчого часу знайдуть своє втілення у спільних науково-соціальних проектах.

Анастасія Тургенєва,

викладач кафедри соціальної педагогіки Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти БДПУ


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print