Відкрита лекція польського професора з актуальних проблем дистанційної освіти

18 листопада 2020 року декан економіко-педагогічного факультету Вищої школи управління та адміністрації в Ополє д-р Славомір Шліва провів лекцію для студентів гуманітарно-економічного факультету Бердянського державного педагогічного університету. Тема лекції – Актуальні проблеми дистанційної освіти у світлі сучасних наукових досліджень. Зустріч відбулася на дистанційній платформі Google Meet. Цей захід проводився в рамках Угоди про співробітництво між Вищою школою управління і адміністрації в Ополє та Бердянським державним педагогічним університетом.

Під час лекції д-р Славомір Шліва розкрив сутність проблеми дистанційного навчання, розказав про польський досвід провадження, проаналізував переваги та недоліки цього формату викладання. Вчений поділився результатами опитування викладачів та студентів польського вишу щодо організації роботи під час дистанційного навчання, з результатами порівняльного аналізу академічної успішності студентів, які навчалися offline (до введення карантину) та online (під час карантину). Результати презентованого дослідження свідчать, що при вивчені теоретичних дисциплін студенти показують кращі результати оффлайн, але кращі результати з вивчення практичних дисциплін можна отримати і онлайн.

Відповідаючи на запитання студентів-істориків гуманітарно-економічного факультету щодо організації проведення занять фізкультури у польському виші під час введення карантину, д-р Славомір Шліва детально описав специфіку вимог Міністерства освіти Польщі з цього питання. Він зауважив, що під час карантину фітнес-зали, спортзали та стадіони були доступні лише для тренувань професійних спортсменів. Заняття фізкультурою, танцями проводилися також дистанційно з використанням Google Meet.

Багато конкретних питань з організації дистанційної роботи зі студентами було порушено під час зустрічі. Досвід наших сусідів – польських вишів – є корисним і для організації роботи в нашому університеті.

Студенти гуманітарно-економічного факультету БДПУ поділилися своїми враженнями від організації навчального процесу онлайн.

Модерувала відкриту лекцію польського колеги та секцію питань-відповідей слухачів лекції к.е.н., доц. Тетяна Несторенко.

За матеріалами гуманітарно-економічного факультету

Світлини: Тетяна Несторенко

Ірина Остополець


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print