Всесвітній день дитини

20 листопада в усьому світі відзначається День дитини. Ця дата –нагадування суспільству про необхідність консолідації спільних дій в інтересах дітей, підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя майбутнього покоління. 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року відзначається річниця прийняття основоположних правових документів у сфері захисту прав дитини.

Саме цій даті був приурочений виховний захід «Дитина та захист її інтересів» для здобувачів вищої освіти 1-го, 2-го та 3-го курсів спеціальності «Соціальна робота». Захід відбувся за ініціативи Ірини Сизоненко й підтримки Анастасії Попової та Наталі Мацейко, викладачів кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти. Метою заходу стало формування у майбутніх соціальних працівників правової культури, навичок соціально-захисної та правовиховної роботи, виховання поваги до держави і права.

В рамках заходу студенти були залучені до виконування цікавих та інтерактивних вправ,завдань та ігор. Зокрема було проведено:

  • вправу «Прокурор і адвокат», яка передбачала відповіді на питання щодо положень міжнародного і державного законодавства у сфері захисту інтересів дітей;
  • тест «Як добре ви знаєте свої права» (розроблений Центром інформації про права людини) «Права людини – чи знаєте, чи згадаєте, чи впізнаєте? (Український кризовий медіа-центр).
  • вікторину «Права дитини»;
  • перегляд мультфільму про права дитини (офіційна сторінка Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні).  

Здобувачі вищої освіти долучалися до заходу в онлайн форматі з використанням платформи Zoom, а також мали змогу виконувати завдання синхронно та асинхронно у зручний час.

Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкого кола державних, громадських, волонтерських організацій, освітніх закладів до заходів щодо забезпечення благополуччя дітей. Майбутні соціальні працівники, соціальні педагоги в межах виховного заходу долучилися до важливої всесвітньої проблеми – захисту інтересів та прав підростаючого покоління.

За матеріалами

кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print