Всесвітній день письменника у стінах БДПУ

“Головне, що має вміти письменник, –

обертати ті почуття, котрі він переживає,

на ті, котрі він хоче викликати”

Альбер Камю

Всесвітній день письменника започатковано у 1986 році і щорічно відзначається 3 березня у багатьох країнах світу. Цей день є по-справжньому дивовижним, адже постаті письменників та їх твори супроводжують нас упродовж усього життя. Казки братів Грімм у дитинстві, вірші Тараса Шевченка у школі, твори письменників-модерністів в університеті, масова література на дозвіллі.

До святкування Всесвітнього дня письменника приєдналися викладачі кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства. На базі літературно-фольклорної лабораторії, що функціонує при кафедрі, відбулося відкриття виставки «Вітрила студентської поезії». Її експонатами стали літературні альманахи студентської творчості «Вітрила» різних років видання та архівні матеріали.

Професорка, завідувачка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ольга Харлан привітала студентів та висловила захоплення їх творчим доробком.

Доцентка кафедри української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства Ганна Александрова розповіла історію створення студентського альманаху, а також про традицію презентації віршів, яка щоразу має форму невеличкого свята.

«Я дуже пишаюся нашими студентами. Як на мене, показати свої вірші є великою відвагою, адже студенти таким чином діляться своїми почуттями та переживаннями», – зазначила Ганна Олександрівна.

Одним із учасників презентації виставки став студент 3ГМЛА групи Данііл Хабаров, який надсилав свої вірші до університетського альманаху, ще навчаючись у школі.

Талановиті здобувачі освіти презентували свої вірші, присвячені різним темам, і змогли доторкнутися до душі слухачів та пробудили в них приємні спогади та почуття.

Наразі, кожен охочий може завітати до аудиторії 5б314 та насолодитися письменницькими роботами талановитих студентів.

Нагадаємо, що альманах «Вітрила» кожного року радо приймає вірші та прозу школярів та студентів, які хочуть поділитися своєю творчістю з іншими. Видання 14 випуску альманаху планується в листопаді 2021 року. Усі бажаючі можуть подати свої твори на кафедру української та зарубіжної літератури і порівняльного літературознавства (аудиторія 5Б204). Тож і ми будемо чекати на презентацію нових творів молодих талантів.

Текст: Тестова Дарина, студентка 2Ж групи

Фотографії: Мілєна Матусевич, студентка 1Ж групи


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print