Всесвітній день соціальної роботи в нових горизонтах майбутніх соціальних працівників

Щороку в третій вівторок березня відзначається Всесвітній день соціальної роботи. У 2023 році цей день припав на 21 березня.

Метою відзначення цього дня є привернення уваги громадськості до допомогти тим, хто цього потребує, сприяння соціальним змінам та формуванню соціальної єдності, заснованої на принципах соціальної справедливості, колективної відповідальності.
Із нагоди відзначення цього дня Міністерством соціальної політики в партнерстві з Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) започаткували проведення Тижня соціальної роботи, в межах якого передбачено організацію низки заходів: онлайн-зустріч із Міністром соціальної політики України Оксаною Жолнович з презентацією візії подальшого розвитку соціальної сфери України «Нові горизонти в соціальній роботі».
Також заплановано конкурс есе для студентів профільних ЗВО на тему: «Як соціальна робота змінює світ ?».

Кафедра соціальної роботи та інклюзивної освіти, здобувачі першого (магістерського) рівня вищої освіти ФДССО Анастасія Сердюченко та Катерина Гапоненко долучилися до цих івентів.

У своїх есе здобувачки представили власне розуміння актуальності, значення соціальної роботи для суспільства, людини. «Соціальна робота – це важлива сфера діяльності, яка охоплює широкий спектр дій для покращення якості життя людей, які потребують підтримки та допомоги. Завдяки соціальній роботі багато людей знаходять сприятливе середовище для розвитку, отримують допомогу та підтримку у складних життєвих ситуаціях. Це не просто робота з людьми, але й взаємодія з суспільством у цілому» – вважає Анастасія Сердюченко.

З позиції фахівця соціальної роботи, магістрантка Катерина Гапоненко зазначає, що «головною рисою прогресивного суспільства є гарантування принципу соціальної справедливості щодо кожного громадянина, створення умов для гідного існування, соціальної захищеності й впевненості в майбутньому. Усі ці якості формують «соціальне здоров’я» населення та безпосередньо впливають на фізичний, соціальний та психологічний стан кожної людини

Які такі нові горизонти для розвитку соціальної роботи бачать наші здобувачі:

  1. Впровадження нових можливостей технологізації соціальної роботи для ефективної взаємодії з клієнтами.
  2. Розробка віртуальних помічників та інших рішень зі штучним інтелектом можуть сприяти поліпшенню результатів роботи.
  3. Розвиток технологій, що спрямовані на забезпечення безпеки соціальних працівників та покращення їхньої роботи. Наприклад, використання мобільних додатків для відстеження місцезнаходження соціальних працівників.
  4. Здійснення соціальної роботи в онлайн-режимі, що дозволяє соціальним працівникам працювати з клієнтами з будь-якого місця, а також забезпечити доступ до соціальної допомоги тим, хто проживає віддалено від соціальних служб.

Отже, соціальна робота, з точки зору здобувачів, є надзвичайно важливою галуззю діяльності, яка має великий вплив на наше суспільство. Вона змінює світ, привносячи позитивні зміни в життя людей та допомагаючи їм знаходити рішення для складних соціальних проблем. Соціальна робота постійно еволюціонує та адаптується до потреб і викликів сучасного світу.

Детально можно познайомитися зі студентськими есе за посиланнями:
Як соціальна робота змінює світ? #ЯкСоцРоботаЗмінюєСвіт
https://www.instagram.com/p/Cp52873DKBj/?igshid=MDJmNzVkMjY

За матеріалами
кафедри соціальної роботи та інклюзивної освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print