ВШАНОВУЮЧИ ПАМ’ЯТЬ ВИДАТНОГО ВЧЕНОГО

З 11-го по 13-те березня в стінах Одеського національного університету ім. Мечникова, на кафедрі історії Стародавнього світу та Середніх віків історичного факультету за підтримки Національної академії наук України, відділу археології Північно-Західного Причорномор’я та Одеського археологічного музею проходила десята (ювілейна) міжнародна наукова конференція, присвячена пам’яті відомого історика-нумізмата, вченого-енкциклопедиста, професора Петра Каришковського.  Глибина наукових досліджень Петра Йосиповича великою мірою була обумовлена тим, що він досконало володів багатьма мовами: англійською, німецькою, італійською, румунською, польською, чеською, болгарською, сербською, латинською та давньогрецькою. Він також був членом-кореспондентом Німецького археологічного інституту, Американського нумізматичного товариства, стояв біля витоків Одеського археологічного товариства.

У конференції взяли участь науковці з Великобританії, Молдови, Польщі, Росії, України та Франції.

Бердянськ представляли співробітники навчальної археологічної лабораторії БДПУ кандидат історичних наук, доцент кафедри політології та правознавства, завідувач лабораторією Валентина Папанова та магістр історії, старший лаборант Арсеній Голик з доповіддю на тему «Ольвийский ойкос (итоги раскопок 2010-2012гг.)», а також  вчитель математики Бердянського муніципального ліцею, випускник БДПУ, учасник археологічних розвідок та розкопок в Ольвії Федір Каїра зі своєю роботою – «Ольвийские монеты (находки 2010-2012 гг.)» (див. світлини).

Після закінчення конференції учасники побували на екскурсії в Одеському археологічному музеї НАНУ та мали змогу відвідати його золоту скарбницю.

Конференція принесла учасникам багато нової та корисної інформації та стала гарним приводом для нових знайомств.

Поїздка на конференцію відбулася завдяки підтримці ректора університету Вікторії Зарви.

Арсеній Голик,

старший лаборант археологічної лабораторії Бердянського державного педагогічного університету


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print