Вступна кампанія – на старті!

 

До активної фази роботи приймальної комісії залишилось менше тижня. «Університетське слово» завітало до відповідального секретаря Марії Скурської та її заступника Івана Давиденка із запитаннями, з якими новаціями можуть зустрітися цьогорічні абітурієнти

Маріє Миколаївно, чого Ви очікуєте від вступної кампанії – 2019?

– Очікуємо, що кількість вступників збільшиться, оскільки вже було дуже багато звернень до приймальної комісії. Абітурієнти роблять свій вибір усвідомлено, більш вдумливо.

Які зміни у правилах вступу до закладів вищої освіти або інші чинники, на Вашу думку, сприяють такому підвищеному запиту,

– Швидше за все, не зміни в Правилах прийому, а те, що електронна система вступу працює більш стабільно.

Пожвавлення інтересу до БДПУ можна пояснити також величезною профорієнтаційною роботою, яка проводилась упродовж навчального року всіма факультетами та структурними підрозділами університету.

Безпосередньо приймальна комісія активно проводила роз’яснювальні заходи, зустрічі з абітурієнтами та батьками, тому випускники шкіл є більш обізнаними порівняно з попередніми роками. Навіть батьки можуть вже самостійно обрахувати конкурсний бал.

Найголовніше питання, яке, мабуть, найбільше турбує вступників, це який прохідний бал на бюджет.

– Насправді ми не можемо заздалегідь відповісти на це питання. Все залежить від кількості заяв, поданих на ту чи іншу спеціальність, та з якими балами будуть ці заяви. Тому сказати, який прохідний бал буде в цьому році, ми не можемо, можемо лише переглянути статистику минулих років.

Прохідний бал обраховується залежно від кількості заяв, поданих по всій Україні?

– У цьому році залишається адресне розміщення бюджетних місць для усіх спеціальностей. Єдине, що є розподіл бюджетних місць: за деякими спеціальностями це – широкий конкурс, тобто єдиний рейтинговий список для спеціальностей в межах усієї країни, та фіксований розподіл – це виділення бюджетних місць для певних спеціальностей у певний заклад вищої освіти. У БДПУ, наприклад, це «Середня освіта. Мова і література», «Спеціальна освіта», «Фізична культура і спорт», «Хореографія». За цими спеціальностями у нас діє фіксований розподіл бюджетних місць.

Скільки бюджетних місць очікується цього року?

– Зараз наша заявка знаходиться на погодженні. Міністерство освіти і науки обіцяє надати фіксовану кількість бюджетних місць до початку вступної кампанії, сподіваємося, що ми їх отримаємо. А широкий конкурс вже оприлюднений на нашому сайті.

З досвіду роботи, чи можете Ви порадити абітурієнтам, коли краще подавати заяви, щоб запобігти ажіотажу і зайвий раз не хвилюватися?

– Подавати електронні заяви краще не у перші дні, тому що електронна система не завжди витримує навантаження, це засвідчує попередній досвід. Тому радимо це робити приблизно з 15 липня. Вже на той час буде видно кількість заяв, подану на ту чи іншу спеціальність, і можна вже приблизно побачити рейтинговий список.

Іване Олександровичу, як наша приймальна комісія допомагає абітурієнтам?

– На сайті університету є вкладка «Вступнику 2019», де можна ознайомитися з нашими спеціальностями та іншою корисною інформацією. У приймальній комісії БДПУ функціонують консультаційні центри. Ми надаємо допомогу в реєстрації електронних кабінетів і в подачі електронних заяв.

Чекаємо вступників!

Спілкувалася Юлія Мельнікова
Світлини Юлії Барно

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print