Що означає любити свою роботу? Це відповідально ставитися до своїх виробничих обов’язків, професійно виконувати покладені доручення, відточувати свою майстерність, постійно зростати професійно, відповідати сучасним вимогам спеціальності. Це відомо всім.
А що таке любити свою роботу по-справжньому? Це означає, відчувати душевну потребу у створенні на робочому місці атмосфери комфортних взаємовідносин, креативного мислення, формуванні командного духу однодумців, соратників, професіоналів.
Викладачі кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій люблять свою роботу по-справжньому. Доказом цьому є та домашня атмосфера, яка панує в другому корпусі Бердянського державного педагогічного університету. У згаданій будівлі університету тепло, світло та затишно завдяки всім, без винятку, співробітникам, які працюють у корпусі, та студентам, які тут навчаються.
Стіни аудиторій прикрашають роботи студентів спеціальності Трудове навчання та технології. У холах розташовуються авторські виставки викладачів кафедри та студентів. У вестибюлі організовано тематичні фотозони. Клумби у дворі корпусу оздоблюються власними проєктами ландшафтного дизайну. А освітленням та підсвічуванням усіх цих об’єктів декоративно-ужиткового мистецтва займаються студенти, які навчаються за спеціальністю Професійна освіта. Енергетика.
Після завершення ремонтних робіт із утеплення корпусу співробітниками кафедри було розроблено ескіз оздоблення фасаду корпусу елементами національних українських орнаментів Запорізького краю. У проєкті активну участь брали доценти кафедри Юлія Бєлова, Павло Буянов та асистентка Марія Шурденко. Родзинкою в дизайні будівлі стала розробка проєкту фасадного годинника.
За ініціативи ректора університету, професора Ігоря Богданова було озвучено ідею розробки унікального годинника спільними зусиллями викладачів та студентів. Так утворилося технічне бюро у складі доцентів Юлії Бєлової та Юрія Єфименка, а також студентів Ганни Трегуб, Валерії Бурової, Олександра Медведенка та Іллі Плачкова, яке втілило у життя та реалізувало цей інженерний проєкт.
Виготовлений годинник унікальний тим, що у ньому поєднано технології класичної механіки та сучасної електроніки. Годинник здатний працювати в діапазоні температур від -25 до +40 градусів. У разі відключення електроенергії годинник показуватиме точний час протягом доби завдяки використанню в його конструкції потужних акумуляторів. Тобто в аварійній ситуації технічний вузол автоматично переключиться з електроенергії на додаткове джерело живлення. Унікальність створеного інженерного проєкту полягає також у використанні оргскла, яке дозволило зробити композицію прозорою, міцною та стійкою до особливостей місцевого клімату. Так, під впливом вітрів, дощів та снігу механізми залишаться поза впливом навколишнього середовища, що забезпечить безперебійну роботу годинникового механізму та електроніки.
Оптичні властивості оргскла вдень дозволяють підкреслити оригінальність циферблату, дизайн якого стилізовано під декор фасаду будівлі, із використанням елементів українського національного орнаменту. У вечірній час годинник перетворюється завдяки світлодіодним елементам на імітацію державного прапора, а вночі освітлює територію двору корпусу в лілово-бузкових тонах ранкової зорі, начебто кличучи викладачів, студентів і співробітників корпусу до народження нових творчих ідей, досягнень і розробок, що підкреслюють щиру любов до того місця, де ти працюєш.
Доцентка кафедри професійної освіти,
трудового навчання та технологій Юлія Бєлова