Витинанки майстрині Тетянки

   Сьогодні, 14 листопада, на факультеті фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти відбулося відкриття персональної виставки студентки другого курсу Тетяни Мельник.   Осіння краса надихнула творчу особистість на створення чарівної колекції портретів  «Жіночі чари» у техніці  «Витинанка» (ажурне вирізання).

   Витинанка (від українського слова «витинати», тобто «вирізувати», «вивертати») – це вид давньослов'янського, зокрема, українського народного декоративного мистецтва, що включає сюжетні та орнаментальні прикраси житла – ажурні, силуетні тощо. Витинанці властива лаконічність й вишуканість зображальних засобів. Витинанки виготовляються з допомогою ножиць, спеціальних дрібних пристосувань майстрів, що передаються з покоління в покоління, а також ножа, сокирки, інших знарядь. Матеріалом для витинанок є папір (білий або кольоровий).
   У таємниці цієї технології Тетяну посвятили викладачі-наставники кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій к. п. н., доцент Юлія Бєлова та асистент Олена Савицька. На відкритті виставки були присутні професорсько-викладацький склад кафедри професійної освіти, трудового навчання та технологій, студенти факультету та гості. У кожного відвідувача є можливість надихнутися на творчість, насолодитися прекрасним та дізнатися про особливості старовинного виду ужитково-декоративного мистецтва в сучасному дизайнерському стилі.
   Запрошуємо всіх небайдужих до творчості та мистецтва відвідати персональну виставку Тетяни Мельник у другому корпусі БДПУ (другий поверх) та залишити свій відгук про роботи молодої майстрині.

 

т т1

т2 т4

т5 т6

Юлія Бєлова,
доцент кафедри професійної освіти,

 трудового навчання та технологій

 Світлини автора

 


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print