Взаємодія в системі «Викладачі кафедри початкової освіти – Вчителі ЗЗСО» як складова атестаційного процесу в умовах НУШ

Реформування початкової школи передбачає досить серйозний процес взаємодії в системі «ЗВО – початкова школа», оскільки тільки високопрофесійний учитель здатний до успішних перетворень в освітньому просторі, а його підготовка повинна відповідати запитам сьогодення.

Викладачі кафедри початкової освіти досить плідно співпрацюють із вчителями ЗССО, це не лише курси підвищення кваліфікації, а й участь в атестаційному процесі.

Так, 17 лютого ц.р. в.о.доцентки Тетяна Ніконенко була задіяна в такому процесі, а саме надавала експертну оцінку уроку математики (1 клас ЗЗСО № 3 м. Бердянська, вчитель – Дмитро Гавриленко). Урок на тему: «Вчимося складати короткий запис задач» став в нагоді й здобувачам вищої освіти, які є слухачами курсу «Практикум з розв’язування задач в початковій школі». На етапі обговорення уроку присутні мали можливість висловити своє власне бачення його моделювання, визначитися із наступними напрямками у підвищенні ефективності проведення уроків із розв’язанням задач в початковій школі.

19 лютого ц. р. доцентка Лариса Попова також надавала експертну оцінку уроку української мови (3 клас ЗЗСО № 3 м. Бердянська, вчителька вищої категорії, старша вчителька Олена Донцова). На уроці (платформа Zoom) були присутні директорка школи Олена Онищенко, завуч Людмила Котенджи, колеги.

Представлений урок з розвитку критичного мислення на тему: «Спробуй відгадай. Складання загадок», співвідносився за змістом з темою тижня «Хто шукає, той знайде».

Учителька організувала продуктивну групову роботу здобувачів початкової освіти, застосувавши для цього сучасні інтерактивні технології навчання: стратегію «Асоціативний кущ», кубування. Досить вдало було представлено партнерську взаємодію вчительки із здобувачами освіти.

Олена Донцова забезпечувала емоційну та психологічну комфортність освітнього середовища, підтримувала мотивацію учасників освітнього процесу, стимулювала інтерес до навчання.

Важливим є те, що адміністрація ЗЗСО №3 досить схвально оцінила педагогічну діяльність випускників факультету, де готують першого вчителя, а зараз – досвідчених учителів.

Ми дуже вдячні адміністрації школи за запрошення. За допомогою таких зустрічей ми маємо можливість спілкуватися з учителями міста і разом розбудовувати Нову українську школу.

За матеріалами кафедри початкової освіти


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print