Як змотивувати себе на навчання

Будемо чесні самі з собою, для більшості навчання втрачає сенс, коли немає впевненості в завтрашньому дні, коли думаєш про те, як вижити. Та все ж таки починаєш згадувати, навчання – це необхідність.

І тут на допомогу приходить мотивація, тобто стан (сукупність внутрішніх і зовнішніх рушійних сил), що спонукає людину спрямовувати свою діяльність на досягнення певної мети. Простіше кажучи, якщо в нас є мотивація на якусь дію, то вона спонукає нас до її реалізації, якщо мотивації немає, то або ми нічого не робимо, або дії не приносять нам задоволення.
Пропоную кілька простих, але дієвих кроків, які змотивують вас до нових звершень та навчання.

  1. Зрозуміти, для чого тобі потрібно вчитися. У першу чергу, необхідно усвідомити, що це твій власний вибір, не нав’язаний кимось, а зроблений самостійно. Коли не хочеться вчитися, варто подумки сказати собі щось типу: це підвищить мою кваліфікацію і відкриє нові горизонти для самореалізації.
  2. Створи мотиваційний лист – напиши всі переваги, які тобі дасть успішне навчання (повагу викладачів та одногрупників, успішна здача іспитів, захист бакалаврської/магістерської роботи, перспективна робота, можливість переїхати в інше місто або іншу країну, шанс отримати високооплачувану роботу). Вигоди повинні бути конкретними, а не абстрактними.
  3. У навчанні дуже важливо прослідковувати динаміку власних успіхів. Тому необхідно розбити велику ціль на дрібні завдання і досягати їх. Кожне досягнуте завдання повинне заохочуватися і якщо ти не отримуєш винагороду ззовні, то організуй його для себе самостійно.
  4. Правильно розпоряджайся своїм часом. Намагайся вчитися і відпочивати за складеним режимом.
  5. Розвивай у собі силу волі. Часом трапляється так, що ніяка мотивація не здатна змусити почати вчитися. У таких випадках є лише одна порада: «Збери силу волі в рученьки і почни! Не тому, що так хочеться, а тому, що треба »! Отже, ти будеш розвивати в собі силу волі, яка в майбутньому ще не раз стане в нагоді. Бо багато ще буде життєвих ситуацій, хай це буде студентське життя чи робота, коли так не хочеться, а треба!

На останок хочу зазначити, що потрібно також зважати на психологію, а вона в кожного різна: для когось перспективна робота буде вагомим аргументом, для іншого – ні. Тому важливо конкретно знати бажання та виробити свою тактику мотивації, навчитись організовувати себе. Головне починай з маленьких кроків, а далі воно піде по інерції.

Дар’я Рогоцька,
здобувачка вищої освіти спеціальності 061 Журналістика


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print