З легкої руки Зої Петрівни

Ми уже повідомляли, що театральна студія кафедри зарубіжної літератури та теорії літератури порадувала студентів та викладачів постановкою комедійної п’єси Оскара Вайльда «Як важливо бути серйозним».

Після вистави студентка-журналістка Ірина Дєдушева розмовляла з організаторами цього театрального дійства.

Директор Інституту філології та соціальних комунікацій, кандидат філологічних наук, доцент Алла Сердюк зазначила: «Відкриття нових талантів подібне до роботи ювеліра. Такими ювелірами на сьогодні є Вікторія Олегівна Коркішко та Ганна Іванівна Табакова. Я хочу подякувати кафедрі зарубіжної літератури та теорії літератури, які щороку радують нас такими спектаклями».

Після постановки «ювеліри» Вікторія Коркішко та Ганна Табакова відповіли на декілька запитань:

Вікторіє Олегівно, розкажіть, будь ласка, про театральну студію, як давно вона функціонує?

Функціонує театральна студія ще з 1998 року, її засновник – Зоя Петрівна Надєжда. Ми продовжуємо її традицію і саме кафедра зарубіжної літератури та теорії літератури вже шостий рік ставить постановки.

Скільки учасників займається на даний момент?

– Поки що 8 студентів.

Скільки взагалі було постановок?

– Якщо з 1998 року, то 16, ми поставили 6 – кожного року по одній постановці.

Ганно Іванівно, розкажіть, будь ласка, як відбувається відбір у театральну студію?

– Звичайно, відбір відбувається після того, як пройдені якісь пари у студентів, якщо це 1-і курси, а якщо це 4-5, то це вже перевірені кадри, перевірені студенти, які неодноразово брали участь у виставах і виручали нас. Що стосується 1 курсу, то, звичайно, дивишся, як відповідає студент, наскільки він відповідальний, як він готується до пари, тоді після цього вже можна пропонувати брати участь у тій чи іншій виставі. Якщо студент погоджується, то, звичайно ж, починаються репетиції. Якщо ми бачимо, що він нормально справляється, що може знайти спільну мову з товаришами, з колегами, тоді починається підготовка до вистави з ним.

А чи є можливість у студентів проявити себе?

– Звичайно! Якщо студент бажає якусь постановку або йому подобається якийсь твір, він приходить на кафедру і пропонує, то стовідсотково кафедра підтримує цю пропозицію, тому що ми, взагалі, дуже любимо, коли молоді люди виявляють якусь ініціативу.

Чи можуть стати учасниками театральної студії студенти інших факультетів?

– Звичайно, якщо в них є таке бажання. Просто так стається, що, нажаль, ми не завжди бачимо студентів інших факультетів на своїх власних парах, через те, що просто немає в нас предметів на інших факультетах. Але, якщо є пропозиція якась або самі студенти прийшли, то немає жодних проблем. Тим більше, якщо це музиканти або танцівники, ми їх залучаємо, просимо, і було таке, що неодноразово допомагали нам студенти інших факультетів.

Сподіваємося, що така вистава була далеко не останньою і ми й надалі зможемо щороку спостерігати за плідною роботою театральної студії.

Світлини Романа Костромицького


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print