Здобувачі вищої освіти освітньо-професійної програми «Середня освіта (Хореографія). Фітнес» спілкувалися з представниками законодавчої влади Бердянська

Наприкінці минулого тижня здобувачі вищої освіти спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) поспілкувалися з депутатами Бердянської міської ради. На зустрічі були присутні: Жанна Безродня, депутатка міської ради VII, VIII скликання, заступниця завідувачки міського відділу освіти, Алла Циндра, депутатка VII, VIII скликання, представниця ЧП «Курорти Приазов’я», Яна Осадча, депутатка VIII скликання, завідувачка ДНЗ № 41 Бердянської міської ради, Тетяна Лігута, депутатка VIII скликання, помічниця народного депутата України Олександра Пономарьова.

Жвавою та цікавою виявилася зустріч, як для молоді, яка мала змогу доторкнутися до проблем організації життєдіяльності міста, так і для депутаток, що зробили спробу розібратися в наявних проблемах студентства. Здобувачів вищої освіти насамперед цікавили питання працевлаштування. Так, Катерина Сауленко, здобувачка 3 курсу спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія), порушила питання браку робочих місць для спеціалістів-хореографів. Мова йшла про навчання учнів закладів загальної середньої освіти хореографії. Жанна Безродня пояснила як фінансуються ЗЗСО, розповіла про порядок нарахування заробітної плати та 20% надбавки учителям.

Завідувачка кафедри теорії та методики навчання мистецьких дисциплін, кандидатка педагогічних наук, доцентка, заслужена працівниця культури України Олена Мартиненко зазначила, що у більшості шкіл нашого регіону вже існує практика роботи вчителів хореографії в закладах загальної середньої освіти для забезпечення якості освітнього процесу. Вона запропонувала депутатам розглянути проблему на місцевому рівні і зазначила, що випускники спеціальності 014 Середня освіта (Хореографія) БДПУ оволодівають професійними компетентностями в рамках кваліфікації: вчитель хореографії. Це дозволяє професійно навчати дітей хореографії у школі під час проведення занять з фізичної культури, гурткової роботи. Також Олена Мартиненко акцентувала увагу на актуальності роботи з дітьми з особливими потребами, до якої готові здобувачі-хореографи.

Питання до Яни Осадчої стосувалися викладання ритміки та хореографії у дошкільних освітніх закладах міста. З приводу цього було з’ясовано, що ставки хореографа мають лише декілька дошкільних освітніх закладів, але є можливість проведення означеної діяльності при складанні колективного договору.

У позитивному ключі відповідала на питання здобувачів вищої освіти Алла Циндра. Вона зазначила, що рівень підготовки спеціалістів-хореографів у БДПУ цілком задовольняє потреби курортної сфери міста. Зокрема, у ДОЦ «Факел», де кожної зміни працюють близько п’яти хореографів, діти із великим задоволенням навчаються хореографії та фітнесу: «Навіть існують випадки, коли діти приїздять саме до «свого улюбленого хореографа», – зазначила керівниця ЧП «Курорти Приазов’я». Наприкінці зустрічі вона завірила учасників, що підтримає здобувачів у питанні працевлаштування в оздоровчих таборах у літній період.

Наступним напрямом, який обговорили під час розмови, став рівень організації роботи з молоддю при Бердянській міській раді. Здобувачі наголосила на тому, що із зацікавленням займаються реалізацію різноманітних творчих проєктів. Жанна Безродня підкреслила актуальність та якість організації уже наявних спільних проєктів університетської молоді та учнів ЗЗСО, а саме: «Свята вишиванки», «У ритмі Азовського вальсу».

Тетяна Лігута, яка активно займається молодіжним рухом Бердянська, завірила, що всі ініціативи молоді матимуть підтримку Бердянської міської влади. Пані Тетяна висвітлила питання реорганізації відділу молоді та спорту при БМР та запропонувала здобувачам вищої освіти взяти активну участь у процесі формування молодіжної ради міста.

Зустріч молоді з депутатами Бердянської міської ради була першою, але не останньою. «Нам треба зустрічатися у такому форматі частіше», – наголосила Алла Циндра. І насправді, вирішення проблем молоді міста є запорукою його процвітання. Сподіваємося, що міські управлінці візьмуть це до уваги.

За матеріалами кафедри теорії та

методики навчання мистецьких дисциплін


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print