Жінки в умовах конфлікту та їхня роль у відновленні миру

Тренінг для журналістів та журналісток «Жінки в умовах конфлікту та їхня роль у відновленні миру» відбувся 10–12 вересня у Києві. Цей захід присвячено Резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» 1325 та її втіленню на регіональному рівні в Україні. Подія відбулась у рамках проекту «Рівність заради безпеки», який здійснюється Українським жіночим фондом за участю Інформаційно-консультаційного жіночого центру (Україна) та Центру сприяння рівності (Литовська Республіка) та фінансується Європейським Союзом.

Резолюції Ради Безпеки ООН «Жінки, мир, безпека» 1325 – це перша з тематичних резолюцій щодо жінок, миру і безпеки. Вона підкреслює важливу роль жінок у запобіганні та врегулювання конфліктів, в миротворчості, а також важливість рівної і всебічної участі жінок у всіх зусиллях зі зміцнення миру і безпеки.

На тренінг з’їхались 19 осіб з різних куточків України для того, щоб розібратися що таке Резолюція 1325, яка її мета і на що вона спрямована. У цьому їм допомагали литовські експертки Юрате Юшкайте, Маргарита Янкаускайте та Аґне Пакшите. За три дні тренінгу було охоплено 67 тем, серед них: насилля жінок в сім’ї чи на війні та їх реабілітація після скоєного, участь жінок у військових діях та у мирних переговорах, гендерні ролі в школах, як місцева влада виконує план 1325, навчання населення і тому подібне. Задля кращого засвоєння інформації і правильного розуміння ролі Резолюції 1325, учасників і учасниці періодично поділяли на групи та давали завдання (проаналізувати газету і визначити хто більше публікується, чоловіки чи жінки; показати сценку, в якій демонструється гендерна нерівність; написати 4 теми, про які важко але потрібно писати) стосовно мети тренінгу.

У підсумку було проведено обмін думками, де кожен висловив свої враження та наміри говорити про цю проблематику у своїх регіонах. Після рефлексії тренерки вручили сертифікати.

Вікторія Мельник, студентка 3 курсу ФФСК
Світлини Анжеліки Бабіч


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print