Знання і досвід практиків у сфері поствоєнної соціально-психологічної реабілітації

Університетське навчання завжди було ключовим етапом у формуванні кваліфікованих спеціалістів, здатних впливати на суспільний розвиток та розв’язання актуальних проблем. Однак, в контексті сучасних реалій, значення занять в університеті набуває ще більшої ваги, особливо коли вони здійснюються із залученням фахівців-практиків.

В умовах поствоєнного періоду, де відновлення соціально-психологічного благополуччя є невід’ємною складовою процесу побудови стійкого миру та гармонійного розвитку суспільства, важливості належної підготовки фахівців у галузі реабілітації надається особливого акценту. В цьому контексті, проведення занять в університеті з використанням досвіду практиків, які працюють у сфері поствоєнної соціально-психологічної реабілітації, стає ключовим фактором успіху у підготовці майбутніх фахівців.

27 квітня 2024 року, здобувачі ІІ магістерського рівня вищої освіти заочної форми навчання спеціальності 231 Соціальна робота мали змогу познайомитися із практичним досвідом соціально-психологічної реабілітації різних категорій постраждалих від війни. В межах викладання освітньої компоненти «Менеджмент надання соціально-психологічних послуг» ОПП «Поствоєнна соціально-психологічна реабілітація» була запрошена Анна Тартинських, психологиня, психотерапевтка, координаторка Центру допомоги врятованим м. Дніпро, керівниця психологічної служби ГО «М.АРТ.ІН-клуб», член правління ГО «Жінка майбутнього», голова ради Роботодавців спеціальності 231 Соціальна робота.

Спікерка зосередила свою увагу на тому, що міжнародні організації продовжують надавати допомогу українцям, які вимушено покинули свої домівки. Серед них UNFPA (Фонд Народонаселення ООН в Україні). Його фахівці здійснюють соціально-психологічну підтримку у спеціальних центрах (Центрах допомоги врятованим). Там можна отримати консультації з юридичних питань, щодо медичної та гуманітарної допомоги, державних виплат, тимчасового прихистку, а також психологічну підтримку. Центри є державними установами, створені Урядом України у партнерстві з UNFPA, де люди, котрі виїхали з зони активних бойових дій та/або тимчасово окупованих територій, можуть отримати комплексну соціально-психологічну підтримку в одному місці: інформаційні послуги з питань переміщення, поселення, отримання гуманітарної допомоги, виплат тощо; у складних випадках, зокрема сексуального насильства, пов’язаного з війною, спеціалістки Центрів допомагають постраждалим побороти посттравматичний синдром та повернутись до нормального життя, незалежно від місця їхнього перебування, надають психологічну підтримку, консультування з юридичних питань.

Наприкінці зустрічі здобувачі висловили вдячність Анні Тартинських за можливість дізнатися про цінний досвід роботи подібних Центрів в Україні, які дають людям, що постраждали від війни, кризи чи насильства, місце, куди вони можуть прийти та отримати інформацію, підтримку та пораду. А також наголосили на важливості та перевагах залучення фахівців-практиків до проведення занять в університеті з питань поствоєнної соціально-психологічної реабілітації, а також значному потенціалі цього підходу у формуванні кваліфікованих спеціалістів, готових до вирішення складних викликів сучасності.

Наталія: «Ви пояснили нам тяжкі реалії гендерного насильства та насильства над жінками в умовах війни в Україні. Ваша мужність говорити про ці важкі теми надихає нас не замовчувати ці проблеми, а діяти з метою захисту та підтримки тих, хто страждає. Щиро дякуємо за Вашу відданість справі та за те, що Ви дали нам знання, які можуть без перебільшення змінити життя»

Оксана: «Кожна справа підтримки травмованих людей в такі нелегкі часи сьогодення потребує відавати в тому числі й частинку своєї душі. Розбираючи себе по шматочку, необхідно памʼятати що самозцілення та самозбереження потребує кожен. Дякую за приклади по відновленню себе та колективу, які допомагають вам у цьому нелегкому шляху».

Анастасія: «Під час зустрічі з гостею була вражена обізнаністю і практичними здобутками у сфері соціальної і психологічної допомоги  нашим громадянам, які пройшли  жахливі умови війни, насильства і порушення прав людини. Дуже вдячна,  що таку важливу місію виконують такі професійні наші супер люди. Дякую!»

Олена: «Щиро дякуємо за запрошення фахівця-практика Ганну Тартинських на лекцію. Ця практична діяльність, що веде пані Ганна дуже корисна в нашій професії. Ми здобули дуже багато практичного досвіду. Почули як працюють, як то кажуть «в польових умовах» наші соціальні працівники та психологи, кризові центри та інші організації цього напрямку. Щира вам подяка та шана! Слава Україні!»

Людмила: «Практичний досвід, який змогла донести до нас спікерка, настільки важливий та обʼємний, ми мали змогу його проаналізувати та адаптувати під ситуації, які виникають у нашому оточенні. Дякуємо за вичерпні відповіді та приділений час».

Ольга: «Зустріч з Ганною Тартинських справила на мене незабутнє враження – розумна, харизматична жінка, яка має досить затребувану професію та могла б заробляти гроші, працюючи із  «звичайними клієнтами» – натомість віддає сили, здоров’я, особистий час допомозі дуже складним клієнтам, з глибокими та шокуючими травмами. Своїм прикладом вона спонукає нас, майбутніх психологів та соціальних працівників, отримувати більше якісних знань з метою подальшої допомоги особам, які потребуватимуть такої допомоги, покинувши окуповані території або повернувшись із зони бойових дій. Дякую за організацію такої важливої зустрічі»


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print