«Звеличуй слово крилами душі…»

Саме під такою назвою пройшла презентація студентського альманаху, яка зібрала в аудиторії поціновувачів поезії та любителів рідного слова. Ми звикли думати, що написання поезії – прерогатива людей, які так чи інакше пов’язані з філологією, що лише їм під силу виразити життя власного внутрішнього «Я» засобами поетичного слова. Однак таке твердження не є аксіомою. І це переконливо довели студенти різних спеціальностей, які відважно взяли в руки перо та перенесли свої емоції й почуття, думки та погляди, сподівання і надії на аркуші піддатливого паперу.

Доброю традицією кафедри української мови та славістики є випуск студентського літературного альманаху «Живі перлини», дев’ятий випуск якого презентовали 14 травня 2019 року в стінах БДПУ. Його автори – студенти факультету філології та соціальних комунікацій, факультету психолого-педагогічної освіти та мистецтв, факультету фізико-математичної, комп’ютерної та технологічної освіти,  дошкільної, спеціальної  та соціальної освіти, гуманітарно-економічного факультету. Допомогли втілити творчі задуми студентів викладачі Греб М.М., Олійник Е.В., Глазова С.М.

Розмаїта тематична палітра поезій свідчить про широкий світогляд молодих поетів, які у своїх творах звертаються до інтимної лірики (Чухно Софія, Кравченко Людмила, Жигула Карина), порушують гострі соціальні та етико-моральні питання, розмірковують над сенсом людського буття (Пономарь Ольга, Мельник Тетяна, Рева Оксана, Мельник Роман, Чернишенко Альона ін.). Значна кількість віршів присвячена вияву патріотичних почуттів і стійкої громадянської позиції авторів щодо місця української культури й мови в житті нашого народу (Тихенька Віта, Рева Оксана,  Бережна Софія,  Черкес Галина, Стариченко Лілія, Черньонков Ростислав). Образ величної Природи  став об’єктом уваги Іванової Альони, Жигули Карини та Щербакової Анастасії.

Власне презентація альманаху «Живі перлини» надала змогу авторам особисто представити поетичні доробки широкому загалові. Окрасою свята стали пісні у виконанні Коваленко Яни.

Тож, із упевненістю можна констатувати про появу цікавих, оригінальних поетів-початківців у середовищі студентства, які виражають настрої та думки сучасності. І хоча голос молодих поетів поки ще слабкий, але вони прагнуть ділитися своїм світлом з іншими людьми.

Насамкінець звертаюся до творчої молоді словами геніальної Ліни Костенко: «Не проміняйте неповторне…» і бажаю авторам і надалі  втілювати в життя всі свої ідеї та задуми в царині поезії!

Марія Греб, завідувач кафедри української мови та славістики


Поділитися:

  • Facebook
  • Twitter
  • LiveJournal
  • Print