ПОДІЛИЛИСЬ ДОСВІДОМ ІЗ ДРУЗЯМИ

Викладачі та студенти факультету освітніх інженерно-педагогічних технологій БДПУ 1 листопада цього року провели методичний семінар на тему «Використання інформаційно-комунікаційних технологій в педагогічній діяльності вчителя» для вчителів навчально-виховного комплексу «Єлизаветівської ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ». Старший викладач кафедри фундаментальних та інженерно-педагогічних дисциплін Євгенія Маркова, яка є випускницею даного закладу, поділилася досвідом використання засобів ІКТ у педагогічній діяльності вчителя. Розглядалися актуальні проблеми розробки і використання друкованих і гіпертекстових посібників під час навчальної діяльності вчителя, здійснення педагогічних обчислень у ході моніторингу, використання мультимедійних посібників в навчально-виховному процесі.

Директор Ольга Миколаївна Галаніна та колектив навчально-виховного комплексу «Єлизаветівської ЗОШ І-ІІІ ступенів-ДНЗ» висловили подяку за проведений методичний семінар керівництву факультету освітніх інженерно-педагогічних технологій БДПУ та висловили сподівання на подальшу співпрацю.

Ірина Бардус,

заступник декана факультету освітніх інженерно-педагогічних технологій БДПУ

СПРАВЖНЄ СВЯТО УНІВЕРСИТЕТСЬКИХ АРХЕОЛОГІВThe Celebration of University Archaeologists

На початку листопада в актовій залі центрального корпусу нашого університету пройшли урочистості, що традиційно-святково підсумовували цьогорічну студентську археологічну практику, яка проходила в  національному історико-археологічному заповіднику «Ольвія» Інституту археології Національної Академії наук України (с. Парутино Очаківського району Миколаївської області).

Учасники експедиції разом із своїм керівником, кандидатом історичних наук, доцентом Валентиною Папановою відзвітували про проведену роботу, чим порадували «стариків» (учасників минулих експедицій), а також усіх присутніх театралізованою постановкою на Ольвійську тему. Правда, спочатку керівник експедиції  виступила з невеличкою промовою і представила тих небайдужих людей, які допомогли організувати і проводити цю поїздку, чим внесли вагомий вклад у розвиток археології в Україні. Кожному з них вручили подяку і квіти під щирі оплески глядачів.

Після усіх теплих слів глядачам представили відеохроніку експедиції, чим у вічності зафіксували незабутні краєвиди цього казкового місця – Ольвія, важку і клопітливу працю практикантів, радощі знахідок, побут і відпочинок експедиції.

Свято тривало: в гумористичному стилі представлялись пригоди грецького героя Тисея. Студенти демонстрували гарне почуття гумору і свою майстерність у танцях, вокалі, неперевершеній грі. Постановка завершилась задушевною піснею. Судячи з дзвінкого сміху і гучних аплодисментів глядачів постановка вийшла на славу.

Згодом був ще один відеозвіт про осінню польову археологічну розвідку студентів БДПУ і Муніципального ліцею в селі Обіточне Чернігівського району, під час якої команда разом з В. А. Папановою розкопувала стоянку Бронзового віку .

Валентина Анатоліївна поздоровила молодих колег із вдалим завершенням експедиції, чудовим виступом і запросила всіх учасників експедицій приєднатися до розкопок у наступному році, а також побажала їм доброго здоров’я, професійного становлення і гарного майбутнього.

…Так і хочеться побажати, щоби таких добрих, професійних і цілеспрямованих людей, як В. А. Папанова побільше було. Людей,  які все своє життя присвячують цікавій, благородній, нелегкій справі, а своїм професіоналізмом і невідступним прагненням відкриттів творять нашу історію і дають гарний приклад для наслідування майбутнім поколінням.

Ольга Шунькіна,

студентка соціально-гуманітарного факультету