«НАШІ АТЛАНТИ» – на годині мужності

Сьогодні, 4 травня, університетські «нашоатлантівці» Анетта Омельченко, Степан Герилів та Сергій Шарай разом із представниками в/ч 3033 НГУ підполковником Олександром Кудіновим та сержантом Сергієм Байґушем у читальному залі Бердянської міської дитячої бібліотеки (філія №9) для учнів-семикласників ЗОШ №2 провели годину мужності «Україну є кому оберігати, Україні – є що берегти!» (див. світлини).

IMG_9786 IMG_9784

Школярі не тільки уважно вдивлялися в світлини з передової, вслухалися в хвилюючі розповіді захисників та волонтерів, а й ставили цікаві запитання, вели дискусії з гостями про людські цінності та ціну перемоги над минулим і теперішнім ворогом…

IMG_9789 IMG_9791

Майбутнім студентам університету було також цікаво дізнатися про патріотичне спрямування виховного процесу в університеті…

НАШІ АТЛАНТИ

«Маковий» майстер-клас

Напередодні Дня пам’яті та примирення (8 травня) викладачі кафедри історії України та студенти соціально-гуманітарного факультету провели вже традиційний майстер-клас із виготовлення маків. До них приєдналися студенти Інституту філології та соціальних комунікацій, факультету фізичного виховання, а також учні ДНЗ «Бердянського центру професійно-технічної освіти».

маки6 маки5 маки4 маки3

Маки роздамо всім бажаючим під час університетського та загальноміського мітингів 6 травня 2016 року.

маки1 маки2

Щиро вдячні всім за підтримку та участь у майстер-класі.

Тетяна Доліч,
лаборант кафедри історії України
Світлини з архіву факультету

Про війни – правдиво…

 У музеї «Подвиг» 28 квітня відбувся круглий стіл, приурочений 71-й річниці закінчення Другої світової війни, а також дню пам’яті та примирення. На заході були присутні ветерани Другої світової війни, учасники АТО, викладачі та вчителі історичних дисциплін Бердянська, а також студенти соціально-гуманітарного факультету нашого університету (див. світлини).

подвиг1 подвиг2

Україна продовжує нову традицію святкування 8 травня як дня пам’яті та примирення. Протягом попередніх років незалежна Україна відзначала 9 травня День Перемоги за усталеним радянським/російським зразком. Святкування за цим пострадянським стереотипом не відповідали історичній пам’яті українського народу й загальноєвропейським традиціям, призводили до ігнорування трагічних сторінок Другої світової війни, закріплювали в свідомості культ війни.

подвиг3

   Присутні висловили свої думки та внесли пропозиції стосовно організації патріотичного виховання в місті Бердянську та в Україні в цілому. Ветерани розповіли про найтрагічніші етапі в ході тих операцій, в яких брали участь. Учасники АТО проводили історичні паралелі подій на сході України з Другою світовою війною.

Аліна Попова,
студентка третього курсу 
соціально-гуманітарного факультету БДПУ
Світлини з архіву факультету

Таким був тиждень охорони праці…

Завершився тиждень охорони праці в нашому університеті,

Організатором якого традиційно виступила професор Наталя Сосницька разом із колективом кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчанні, яку вона очолює. Основна мета цього заходу – привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві.

IMG_20160429_095938 (1) IMG_20160429_100210 (1)

   У рамках тижня Всесвітній день охорони праці в цьому році відзначався під девізом – «Стрес на робочому місці: колективний виклик». Провели також низку заходів: кінолекторій «Подолаємо стрес разом», виховні заходи «Стрес та його наслідки», круглий стіл «Мобінг – війна сучасності», брифінг «Стрес на робочому місці: колективний виклик»; тематичні лекції «Виробничий ризик»; кураторські години «Зберігаємо спокій»; конкурс стінгазет та постерів, присвячених Дню охорони праці.

LRisCjSh3zU-1 стрес 1 суспільство чинники

  Заходи проводили викладачі кафедри методики викладання фізико-математичних дисциплін та інформаційних технологій у навчання – досвідчені фахівці в галузі охорони праці.

У навчальних корпусах університету було розміщено стенди з охорони праці та безпеки життєдіяльності, які підготували інспектор з охорони праці Марія Божко та провідний фахівець Яна Сичікова. Вони були присвячені проблемам стресу на робочому місці та методам боротьби з ним.

Було підготовлено безліч стінгазет та плакатів студентами всіх факультетів та інститутів університету. Студенти факультету фізико-математичної та технологічної освіти також взяли активну участь в конкурсі. У нелегкій боротьбі за перше місце перемогу вибороли студенти першого курсу факультету фізико-математичної та технологічної освіти. Представниками виступили Микита Охредько та Наталя Корзун. Друге та третє місця зайняли студенти інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти. Студенти були нагороджені солодкими призами від ректорату та профспілкового комітету.

Декан факультету фізико-математичної і технологічної освіти Андрій Малихін особисто привітав студентів 1-го курсу з перемогою та вручив грамоти і подяки.

За словами професора Наталі Сосницької, психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн та професій, особливо для працівників соціально-культурної сфери. У тривалій перспективі стрес на робочому місці може призвести до виникнення безсоння, емоційного занепокоєння, мігрені, хронічної втоми, депресії, алергії, захворювань опорно-рухового апарату, гіпертонії, виразкової хвороби шлунку, захворювань серцево-судинної системи, серцевого нападу, нещасного випадку та навіть самогубства.

Усі зазначені наслідки стресу на робочому місці негативно впливають на діловий імідж та конкурентоспроможність підприємства, а в грошовому еквіваленті призводять до значних фінансових втрат. Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до колективної праці. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для самих працівників.

Ми робимо стресу колективний виклик! А ви з нами?

Сергій Онищенко,
асистент кафедри технічних дисциплін,
Яна Сичікова,
заступник декана факультету ФМТО з соціально-виховної роботи
Світлини з архіву кафедри технічних дисциплін та факультету ФМТО