Цікаве середовище технологічної освіти

Викладача кафедри технічних дисциплін факультету фізико-математичної ті технологічної освіти Сергія Онищенка було запрошено до участі у ІІІ Міжнародному Форумі «Інформаційно-комунікаційне середовище технологічної освіти», який проходив з 20 березня по 30 квітня 2016 року в режимі інтернет-офлайн форматі в Республіці Комі. Мета Форуму: підтримка, розвиток, розповсюдження і узагальнення вдалого досвіду в галузі використання ІКТ в технологічній освіті та підготовка вчителів технології, студентів, аспірантів до створення і розвитку інформаційно-комунікаційного середовища технологічної освіти.

1 2

У рамках форуму було заплановано проведення: конференції «Технологічна освіта в умовах інформатизації», конкурс методичних розробок «Урок технології для Нової школи – 2016» та фестиваль освітніх сайтів/блогів з технологічної освіти. Сергій Онищенко брав участь у конференції та підготував до участі в конкурсі методичних розробок студента 1-го курсу ФФМТО Станіслава Кривузяку з роботою «Токарно-гвинторізний верстат ТВ-4 та його будова», а також спільно з доцентом кафедри Юлією Бєловою та Сергієм Онищенком підготовлено колективну роботу студентів 3-го курсу ФФМТО Андрія Лук’янчикова, Дмитра Маркова та Сергія Шелухіна «Механізми і машини» до участі у конкурсі методичних розробок.

3 4

Всього на Форумі було зареєстровано 160 учасників. Статті та тези доповідей до обговорення, а також матеріали до участі у конкурсі та фестивалі подали науковці з 6 країн світу: Україна, Румунія, Білорусія, Казахстан, Сполучені Штати Америки та Росія.

Ресурси ІІІ Міжнародного Форуму «Інформаційно-комунікаційне середовище технологічної освіти» під час його проведення відвідали 1123 рази представники 12 країн світу: України, Казахстану, Сполучених Штатів Америки, Німеччини, Польщі, Молдови, Італії, Латвії, Швеції, Словакії, Грузії, Росії.

  У теперішній час інформаційні технології активно використовуються в технологічній освіті: мобільне навчання, соціальні сервіси, флеш-анімація, мережевий майстер-клас, мережеві проекти і т. д. Але на сьогоднішній день, в умовах впровадження в державні стандарти, виникає ряд проблем в організації освітнього процесу з використанням інформаційних технологій в технологічну освіту (включаючи додаткову освіту та позашкільну діяльність школярів).

До участі в конкурсі методичних розробок «Урок технології для Нової школи – 2016» було подано 120 робіт. До фіналу конкурсу було відібрано 53 роботи, до яких потрапили й роботи наших студентів.

За умовами конкурсу необхідно було розробити план-конспект уроку та відповідно до нього презентацію. Роботу Станіслава Кривузяки «Токарно-гвинторізний верстат ТВ-4 та його будова» було виконано за допомогою флеш-анімації, а колективну роботу студентів 3-го курсу «Механізми і машини» було виконано в Microsoft PowerPoint.

У обговоренні та оцінці робіт конкурсу брали участь всі учасники форуму. За результатами конкурсу наші студенти увійшли в десятку кращих та посіли: Станіслав Кривузяк – 5 місце, Андрій Лук’янчиков, Дмитро Марков та Сергій Шелухін – 7 місце.

Вітаємо наших учасників!!!

Учасники Форуму вважають дуже плідним обмін думками та досвідом, який відбувся в ході обговорення представлених матеріалів, висловлюють упевненість в тому, що цілеспрямована, системна та систематична робота за всіма зазначеними напрямами сприятиме досягненню стратегічних орієнтирів розвитку технологічної освіти.

Сергій Онищенко,
асистент кафедри технічних дисциплін
Світлини з архіву кафедри

Інноваційні технології у практиці ДНЗ району

Нещодавно в Новопетрівському дошкільному закладі пройшов підсумковий семінар педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів району, в якому брала участь старший викладач кафедри дошкільної освіти Інституту соціально-педагогічної та корекційної освіти Леся Мороз-Рекотова. Всіх учасників семінару вихованці вітали презентацією роботи над народознавчим проектом «Моя країна – Україна».

P1010365 P1010368

Форма проведення семінару – конференція – передбачала активну взаємодію всіх її учасників. Леся Вікторівна відповідала на численні запитання, серед яких основним було: чи треба в умовах сучасних змін в освіті впроваджувати інноваційні технології навчання та розвитку дітей. Основну увагу Леся Мороз-Рекотова акцентувала на особистій готовності кожного педагога до впровадження інновації, а також на мету, досягнення якої вона забезпечує в ході її реалізації.

P1010352 P1010366

В ході презентації учасниками семінару досвіду роботи з впровадження різних інноваційних технологій дошкільного виховання всі прийшли до висновку, що кожна інновація повинна враховувати індивідуальні можливості кожної дитини.

Ірина Улюкаєва,
доцент кафедри дошкільної освіти
Світлини з архіву кафедри

 

Університетська молодь – за зміни

Минулої суботи, 14 травня, в актовій залі ЦДЮТ відбулася молодіжна конференція «Модель Верховної Ради». Студенти соціально-гуманітарного факультету Дмитро Кіосов (ІІ курс), Ольга Кушнір (ІІ курс), Діана Чегринець (І курс), Олена Сорокіна (І курс) та Марія Тохтамиш (ІІ курс) випробовували себе в ролі депутатів Парламенту.

1 3 21

Під час конференції учасники провели три пленарні засідання, вирішували питання щодо проблем молоді Бердянська. Під час виступів пропонувалися цікаві ідеї вирішення ситуації у сфері культури, освіти, спорту, туризму і сім'ї. «Модель Верховної Ради» завершилась прийняттям петиції «Молодь Бердянська за зміни» та урочистим врученням сертифікатів учасникам.

Марія Тохтамиш,
студентка 21-ї групи соціально-гуманітарного
факультету БДПУ
Світлин автора

Засудили злочини режиму

Учора, 15 травня, в Бердянську за сприяння міської влади, міського партійного осередку ВО «Свобода», постраждалої від репресій у Львівській катівні – громадської активістки Бердянська Емілії Волоцької, докторів історичних наук, професорів БДПУ Ігоря Лимана та Вікторії Константінової, керівника виховного відділу університету, доцента Анетти Омельченко, учасників АТО Сергія Шарая, Віталія Олешка, Олександра Печнікова, голови міської організації "Українська громада", учасника АТО Леоніда Подколзіна, директора КП "Міський палац спорту» Сергія Кашпора, командира Бердянської самооборони Миколи Будникова, секретаря координаційної ради з питань національно-патріотичного виховання громадян міста Ігоря Зубрицького, голови організації ветеранів АТО Івана Зуєва, голови грецького товариства Ірини Нагай, голови ГО "Пролісок Бердянська" Івана Харченка, громадського активіста Романа Синиці, викладачів і студентів БДПУ відбувся мітинг-реквієм пам'яті жертв політичних репресій.

13 (7) 13 (4) 13 (5) 13 (6)

Науковці, освітяни, студенти, громадські активісти разом із патріотичними організаціями "Українська громада" і "Просвіта", Цивільним корпусом "Азов", молодіжною організацією ВГО "Сокіл","Громадською вартою-самообороною", ветеранами АТО, представники виконкому, військові капелани, освітяни і журналісти міських ЗМІ вшанували постраждалих та закатованих за роки комуністичного тоталітарного режиму.

13 (1) 13 (2) 13 (3)

Студенти БДПУ  посадили кущі калини біля відкритого на мітингу пам`ятного знаку" Жертвам комуністичного режиму", а настоятель храму "Покрови Пресвятої Богородиці" УПЦ Київського Патріархату Степан Вилущак провів молебен і освятив пам`ятник.

На мітингу виступили: Ігор Лиман, Сергій Шарай, Ігор Зубрицький, Ольга Войникова, Віталій Романченко, Леонід Подколзін, Анетта Омельченко та інші, які засудили злочини комуністичного радянського режиму проти людяності й були єдині в тому, що встановлений громадськістю пам`ятник знак "Жертвам комуністичного режиму" буде пам`яттю і шаною про невідомих українських патріотів різних етнічних груп і віросповідань, які стали жертвами тоталітаризму.

Присутні вшанували безвинно загиблих хвилиною мовчання й заспівали Державний Гімн України.

«Університетське Слово»
(за матеріалами Ігоря Зубрицького)